
Engelse voetbalclubs mogen Zuid-Amerikanen toch laten spelen
ZÜRICH (ANP) - De Engelse voetbalclubs mogen hun Zuid-Amerikaanse internationals dit weekeinde toch gewoon opstellen. Wereldvoetbalbond FIFA maakte zaterdagochtend bekend dat de nationale bonden van Brazilië, Chili, Paraguay en Mexico hun klachten hebben ingetrokken, waardoor de betreffende spelers nu weer zijn vrijgegeven aan de clubs. Vrijwel alle Engelse clubs weigerden om hun Zuid-Amerikaanse internationals af te staan aan de nationale ploegen, omdat de spelers anders bij terugkeer tien dagen in quarantaine hadden gemoeten.
Zo weigerden Chelsea, Liverpool, Manchester City en Manchester United om hun Braziliaanse spelers af te staan, iets wat normaal gesproken wel verplicht is. De spelers moesten naar landen toe die op de zogeheten rode lijst van de Britse overheid staan, wat betekent dat ze bij terugkeer in quarantaine hadden gemoeten en niet hadden kunnen voetballen voor hun clubs.
De FIFA heeft naar eigen zeggen de afgelopen dagen een "constructieve dialoog" gehad met de Britse regering over de regels bij de interlandperiode van volgende maand.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
7 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
8 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
9 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
17 uur geleden