Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalclub Sunderland krijgt 22-jarige eigenaar

Engelse voetbalclub Sunderland krijgt 22-jarige eigenaar

SUNDERLAND (ANP) - De Engelse voetbalclub Sunderland krijgt een bijzonder jonge eigenaar. De 22-jarige Kyril Louis-Dreyfus, zoon van de in 2009 overleden Robert Louis-Dreyfus, heeft een akkoord bereikt met grootaandeelhouder Stewart Donald over een overname. De organisatie van de English Football League (EFL) moet de overname nog wel goedkeuren.

Sunderland rekent erop dat Dreyfus over enkele weken kan beginnen als eigenaar van de club die de afgelopen jaren is afgezakt naar League One, het derde niveau in Engeland. De 'Black Cats' speelden in het seizoen 2016-2017 nog in de Premier League.

Robert-Louis Dreyfus werd in de jaren 90 eigenaar van de Franse club Olympique Marseille en was ook aandeelhouder van de Belgische ploeg Standard Luik. De Fransman overleed in 2009 op 63-jarige leeftijd. Zijn Russische vrouw Margarita Louis-Dreyfus nam het bedrijf over. Ze schuift met Kyril nu een van haar zoons naar voren om de leiding te nemen bij Sunderland.

"Het is geen geheim dat ik al een tijdje op zoek ben naar de juiste persoon om Sunderland vooruit te helpen", zegt Donald. "Veel mensen wilden de club overnemen. Sommigen boden me meer geld, maar ik had het gevoel dat zij minder te bieden hadden aan de club en de gemeenschap. Sinds mijn eerste gesprek met Kyril, zijn familie en adviseurs ben ik onder de indruk van de kennis die ze hebben opgedaan bij grote voetbalclubs in België en Frankrijk. Die ervaring, in combinatie met een goed plan, zorgt ervoor dat deze club kan groeien."

Meer uit Voetbal

Doelpunt Kaapverdiër Lopes Cabral gekozen tot mooiste WK-goal

ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.

1 uur geleden
Verdediger Van de Ven ziet nieuwe ambitie bij Tottenham Hotspur

SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.

6 uur geleden
Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

8 uur geleden
FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

9 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

10 uur geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

10 uur geleden
Doelman Courtois juicht komst Van Bommel als bondscoach toe

BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.

1 dag geleden