Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalbond wil standbeeld van Wiegman bij Wembley

Engelse voetbalbond wil standbeeld van Wiegman bij Wembley

LONDEN (ANP) - Mogelijk komt ook bij het Wembley-stadion in Londen een standbeeld van Sarina Wiegman te staan. Volgens algemeen directeur Mark Bullingham van de Engelse voetbalbond FA zijn die plannen er al sinds het het EK van vorig jaar in eigen land, dat de Engelse voetbalsters onder leiding van bondscoach Wiegman wonnen. De ploeg van de 53-jarige Nederlandse heeft nu ook de finale gehaald van het WK, waarin Spanje zondag de tegenstander is.

"Het zou gepast zijn om naast Wembley iets te hebben wat herinnert aan dat succes", zei Bullingham donderdag tegen Engelse media. "We zijn daarover in gesprek, onder meer met de lokale overheid. Diverse partijen moeten toestemming geven. Daar zijn we nu mee bezig. De volgende fase is het ontwerp." Volgens de FA-directeur is het de bedoeling om niet alleen een standbeeld van Wiegman te maken, maar iets van het hele team.

Op het KNVB-complex in Zeist staat sinds de zomer van 2021 al een standbeeld van Wiegman. De oud-voetbalster en voormalig bondscoach van Oranje kreeg als eerste vrouw een plek in de beeldentuin vanwege haar betekenis voor de 'Leeuwinnen' en het vrouwenvoetbal in Nederland.

Mannenploeg

Wiegman won met de Nederlandse voetbalsters in 2017 het EK in eigen land en twee jaar later bereikte haar ploeg de finale van het WK in Frankrijk. Na de Olympische Spelen van Tokio in 2021 verruilde ze de 'Leeuwinnen' voor de Engelse 'Lionesses'. Daarmee herhaalde Wiegman haar successen, door ook het EK te winnen en de WK-finale te halen.

Bullingham kreeg donderdag de vraag of Wiegman ook bondscoach zou kunnen worden van de Engelse mannenploeg. "Sarina kan alles doen wat ze wil in het voetbal", antwoordde de directeur, die verder de vraag enigszins leek te willen ontwijken. "Mensen zeggen altijd: hij is de beste man voor deze baan. Maar waarom moet het een man zijn? Wij zeggen altijd: dit is de beste persoon voor deze baan."

De Amerikaanse voetbalbond zoekt na het vertrek van Vlatko Andonovski een nieuwe bondscoach voor de vrouwenploeg, die jarenlang de nummer 1 van de wereld was, maar nu op het WK al vroeg strandde. De naam van Wiegman werd direct genoemd. Volgens Bullingham hoeven de Amerikanen echter geen poging te doen. "We zullen ieder bod 100 procent zeker afwijzen." Het contract van Wiegman bij de FA loopt tot en met het EK van 2025. "Ze doet het geweldig, we hopen dat ze nog heel lang bij ons wil werken."

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

5 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

5 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

6 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

6 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

6 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

7 uur geleden
Aanvoerder Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft in CL

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.

7 uur geleden