Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalbond wil standbeeld van Wiegman bij Wembley

Engelse voetbalbond wil standbeeld van Wiegman bij Wembley

LONDEN (ANP) - Mogelijk komt ook bij het Wembley-stadion in Londen een standbeeld van Sarina Wiegman te staan. Volgens algemeen directeur Mark Bullingham van de Engelse voetbalbond FA zijn die plannen er al sinds het het EK van vorig jaar in eigen land, dat de Engelse voetbalsters onder leiding van bondscoach Wiegman wonnen. De ploeg van de 53-jarige Nederlandse heeft nu ook de finale gehaald van het WK, waarin Spanje zondag de tegenstander is.

"Het zou gepast zijn om naast Wembley iets te hebben wat herinnert aan dat succes", zei Bullingham donderdag tegen Engelse media. "We zijn daarover in gesprek, onder meer met de lokale overheid. Diverse partijen moeten toestemming geven. Daar zijn we nu mee bezig. De volgende fase is het ontwerp." Volgens de FA-directeur is het de bedoeling om niet alleen een standbeeld van Wiegman te maken, maar iets van het hele team.

Op het KNVB-complex in Zeist staat sinds de zomer van 2021 al een standbeeld van Wiegman. De oud-voetbalster en voormalig bondscoach van Oranje kreeg als eerste vrouw een plek in de beeldentuin vanwege haar betekenis voor de 'Leeuwinnen' en het vrouwenvoetbal in Nederland.

Mannenploeg

Wiegman won met de Nederlandse voetbalsters in 2017 het EK in eigen land en twee jaar later bereikte haar ploeg de finale van het WK in Frankrijk. Na de Olympische Spelen van Tokio in 2021 verruilde ze de 'Leeuwinnen' voor de Engelse 'Lionesses'. Daarmee herhaalde Wiegman haar successen, door ook het EK te winnen en de WK-finale te halen.

Bullingham kreeg donderdag de vraag of Wiegman ook bondscoach zou kunnen worden van de Engelse mannenploeg. "Sarina kan alles doen wat ze wil in het voetbal", antwoordde de directeur, die verder de vraag enigszins leek te willen ontwijken. "Mensen zeggen altijd: hij is de beste man voor deze baan. Maar waarom moet het een man zijn? Wij zeggen altijd: dit is de beste persoon voor deze baan."

De Amerikaanse voetbalbond zoekt na het vertrek van Vlatko Andonovski een nieuwe bondscoach voor de vrouwenploeg, die jarenlang de nummer 1 van de wereld was, maar nu op het WK al vroeg strandde. De naam van Wiegman werd direct genoemd. Volgens Bullingham hoeven de Amerikanen echter geen poging te doen. "We zullen ieder bod 100 procent zeker afwijzen." Het contract van Wiegman bij de FA loopt tot en met het EK van 2025. "Ze doet het geweldig, we hopen dat ze nog heel lang bij ons wil werken."

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain neemt Fransman Digne over van Aston Villa

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft linksback Lucas Digne overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige Franse international heeft in Parijs een contract voor drie jaar getekend, meldt PSG.

2 uur geleden
Sc Heerenveen begint aan seizoen met winst op FC Twente

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is het seizoen begonnen met een 1-0-zege op FC Twente. Luca Oyen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd in Friesland.

2 uur geleden
Invallers Mokio en Brandt helpen Ajax aan zege op tiental van PEC

ZWOLLE (ANP) - Jorthy Mokio en Julian Brandt hebben Ajax aan een uitzege op PEC Zwolle (0-2) geholpen. Beide invallers sloegen toe toen de thuisploeg al even met tien man speelde. Sherel Floranus kreeg in de 57e minuut een rode kaart voor een zware overtreding op Lucas Rosa.

6 uur geleden
FC Groningen verslaat FC Utrecht in Euroborg

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de eigen Euroborg met 2-1 van FC Utrecht gewonnen. Het elftal van Dick Lukkien had de zege te danken aan doelpunten van de IJslander Brynjólfur Willumsson en Thom van Bergen. Adrian Blake scoorde voor FC Utrecht.

6 uur geleden
PEC Zwolle - Ajax stilgelegd voor medisch noodgeval op tribune

ZWOLLE (ANP) - De wedstrijd tussen PEC Zwolle en Ajax is vlak voor rust even stilgelegd vanwege een medisch noodgeval op de tribune. Het duel werd na een paar minuten weer hervat bij een stand van 0-0.

8 uur geleden
Read vindt dat Feyenoord meer had moeten scoren tegen Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read haalde opgelucht adem na de 1-0-overwinning van Feyenoord bij Sparta. "We hadden heel veel kansen die we niet afmaakten. Op het einde was het daarom nog zwaar. Maar we hebben het overleefd", zei de rechtsback van Feyenoord na afloop tegen ESPN.

8 uur geleden
Feyenoord begint met overwinning op Sparta aan seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is met een 1-0-overwinning bij Sparta aan de competitie begonnen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst had zondag in de stadsderby op Het Kasteel voor de zege genoeg aan een doelpunt van Luciano Valente.

9 uur geleden