Engelse voetbalbond wil standbeeld van Wiegman bij Wembley
LONDEN (ANP) - Mogelijk komt ook bij het Wembley-stadion in Londen een standbeeld van Sarina Wiegman te staan. Volgens algemeen directeur Mark Bullingham van de Engelse voetbalbond FA zijn die plannen er al sinds het het EK van vorig jaar in eigen land, dat de Engelse voetbalsters onder leiding van bondscoach Wiegman wonnen. De ploeg van de 53-jarige Nederlandse heeft nu ook de finale gehaald van het WK, waarin Spanje zondag de tegenstander is.
"Het zou gepast zijn om naast Wembley iets te hebben wat herinnert aan dat succes", zei Bullingham donderdag tegen Engelse media. "We zijn daarover in gesprek, onder meer met de lokale overheid. Diverse partijen moeten toestemming geven. Daar zijn we nu mee bezig. De volgende fase is het ontwerp." Volgens de FA-directeur is het de bedoeling om niet alleen een standbeeld van Wiegman te maken, maar iets van het hele team.
Op het KNVB-complex in Zeist staat sinds de zomer van 2021 al een standbeeld van Wiegman. De oud-voetbalster en voormalig bondscoach van Oranje kreeg als eerste vrouw een plek in de beeldentuin vanwege haar betekenis voor de 'Leeuwinnen' en het vrouwenvoetbal in Nederland.
Mannenploeg
Wiegman won met de Nederlandse voetbalsters in 2017 het EK in eigen land en twee jaar later bereikte haar ploeg de finale van het WK in Frankrijk. Na de Olympische Spelen van Tokio in 2021 verruilde ze de 'Leeuwinnen' voor de Engelse 'Lionesses'. Daarmee herhaalde Wiegman haar successen, door ook het EK te winnen en de WK-finale te halen.
Bullingham kreeg donderdag de vraag of Wiegman ook bondscoach zou kunnen worden van de Engelse mannenploeg. "Sarina kan alles doen wat ze wil in het voetbal", antwoordde de directeur, die verder de vraag enigszins leek te willen ontwijken. "Mensen zeggen altijd: hij is de beste man voor deze baan. Maar waarom moet het een man zijn? Wij zeggen altijd: dit is de beste persoon voor deze baan."
De Amerikaanse voetbalbond zoekt na het vertrek van Vlatko Andonovski een nieuwe bondscoach voor de vrouwenploeg, die jarenlang de nummer 1 van de wereld was, maar nu op het WK al vroeg strandde. De naam van Wiegman werd direct genoemd. Volgens Bullingham hoeven de Amerikanen echter geen poging te doen. "We zullen ieder bod 100 procent zeker afwijzen." Het contract van Wiegman bij de FA loopt tot en met het EK van 2025. "Ze doet het geweldig, we hopen dat ze nog heel lang bij ons wil werken."
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
1 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Alen Halilovic heeft Fortuna Sittard aan een laat gelijkspel bij Go Ahead Eagles geholpen. De van een enkelblessure herstelde Kroaat maakte in de 89e minuut na negen maanden zijn rentree en gaf in de laatste minuut van de blessuretijd de assist op de gelijkmaker van Justin Hubner: 2-2.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."
3 uur geleden