Engelse voetbalbond wil standbeeld van Wiegman bij Wembley
LONDEN (ANP) - Mogelijk komt ook bij het Wembley-stadion in Londen een standbeeld van Sarina Wiegman te staan. Volgens algemeen directeur Mark Bullingham van de Engelse voetbalbond FA zijn die plannen er al sinds het het EK van vorig jaar in eigen land, dat de Engelse voetbalsters onder leiding van bondscoach Wiegman wonnen. De ploeg van de 53-jarige Nederlandse heeft nu ook de finale gehaald van het WK, waarin Spanje zondag de tegenstander is.
"Het zou gepast zijn om naast Wembley iets te hebben wat herinnert aan dat succes", zei Bullingham donderdag tegen Engelse media. "We zijn daarover in gesprek, onder meer met de lokale overheid. Diverse partijen moeten toestemming geven. Daar zijn we nu mee bezig. De volgende fase is het ontwerp." Volgens de FA-directeur is het de bedoeling om niet alleen een standbeeld van Wiegman te maken, maar iets van het hele team.
Op het KNVB-complex in Zeist staat sinds de zomer van 2021 al een standbeeld van Wiegman. De oud-voetbalster en voormalig bondscoach van Oranje kreeg als eerste vrouw een plek in de beeldentuin vanwege haar betekenis voor de 'Leeuwinnen' en het vrouwenvoetbal in Nederland.
Mannenploeg
Wiegman won met de Nederlandse voetbalsters in 2017 het EK in eigen land en twee jaar later bereikte haar ploeg de finale van het WK in Frankrijk. Na de Olympische Spelen van Tokio in 2021 verruilde ze de 'Leeuwinnen' voor de Engelse 'Lionesses'. Daarmee herhaalde Wiegman haar successen, door ook het EK te winnen en de WK-finale te halen.
Bullingham kreeg donderdag de vraag of Wiegman ook bondscoach zou kunnen worden van de Engelse mannenploeg. "Sarina kan alles doen wat ze wil in het voetbal", antwoordde de directeur, die verder de vraag enigszins leek te willen ontwijken. "Mensen zeggen altijd: hij is de beste man voor deze baan. Maar waarom moet het een man zijn? Wij zeggen altijd: dit is de beste persoon voor deze baan."
De Amerikaanse voetbalbond zoekt na het vertrek van Vlatko Andonovski een nieuwe bondscoach voor de vrouwenploeg, die jarenlang de nummer 1 van de wereld was, maar nu op het WK al vroeg strandde. De naam van Wiegman werd direct genoemd. Volgens Bullingham hoeven de Amerikanen echter geen poging te doen. "We zullen ieder bod 100 procent zeker afwijzen." Het contract van Wiegman bij de FA loopt tot en met het EK van 2025. "Ze doet het geweldig, we hopen dat ze nog heel lang bij ons wil werken."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
15 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
15 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
23 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden