Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalbond: niet meer dan 10 kopballen in trainingsweek

Engelse voetbalbond: niet meer dan 10 kopballen in trainingsweek

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft nieuwe richtlijnen uitgevaardigd om de schadelijke gevolgen van kopballen bij profvoetballers te beperken. In een verklaring laat de FA weten dat er "niet meer dan tien kopballen per speler mogen worden uitgevoerd in een trainingsweek".

Het gaat hierbij om kopballen uit passes die van verder dan 35 meter komen, zoals voorzetten, corners of vrije trappen. De nieuwe richtlijn wil "het welzijn van de spelers beschermen" en zal worden toegepast op alle niveaus van het Engelse voetbal, van de Premier League tot de Women's Super League. Het doel is om het risico op hersenbeschadiging te verminderen. De regel is niet van toepassing op wedstrijddagen.

Vooral in Engeland neemt de aandacht toe voor de mogelijke langetermijngevolgen van voetbal. Vorig jaar maakte de vrouw van Sir Bobby Charlton bekend dat haar man aan dementie leed, als vijfde wereldkampioen van 1966.

Jeugdvoetbal

Uit een onderzoek van de universiteit van Glasgow in 2019 bleek dat ex-profvoetballers een verhoogd risico hebben om te overlijden aan dementie of Parkinson. Ook al was het niet mogelijk om een ​​direct verband tussen deze ziekten en kopballen vast te stellen, toch besloten de voetbalclubs in Engeland, Schotland en Noord-Ierland om kopballen te verbieden in trainingen voor kinderen onder de elf jaar.

De UEFA liet een jaar geleden al weten dat er maatregelen moeten worden getroffen om koppen in het jeugdvoetbal te verminderen. Bovendien moet er volgens de Europese voetbalunie meer aandacht worden besteed in trainingen om de nekspieren te versterken. De UEFA baseerde zich in dit kader op meerdere universitaire onderzoeken.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië met vijf geboren Rotterdammers gelijk tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.

52 minuten geleden
Kaapverdië met drie in Nederland geboren spelers tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.

3 uur geleden
België blijft op WK steken op doelpuntloos gelijkspel tegen Iran

INGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

3 uur geleden
Spanje herstelt zich op WK met overtuigende zege op Saudi-Arabië

ATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.

7 uur geleden
Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.

9 uur geleden
Timber hervat na hersenschudding training bij Oranje

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.

9 uur geleden
Ajax neemt afscheid van trainer García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Oscar García. De Spaanse coach had nog een contract tot medio 2027, maar in goed onderling overleg is besloten de samenwerking per direct te beëindigen, meldt de club. Ajax had al de Spaanse trainer Míchel aangetrokken voor het nieuwe seizoen.

9 uur geleden