Engelse voetbalbond FA kondigt forse bezuinigingen aan
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA wil fors bezuinigen om het mogelijke verlies vanwege de coronacrisis op te vangen. Het budget van de bond moet de komende vier jaar telkens met 85 miljoen euro worden ingekrompen om zo een mogelijk verlies van zo'n 340 miljoen euro aan inkomsten op te vangen.
"Het bestuur vindt dat een jaarlijkse inkrimping van het budget met 85 miljoen euro redelijk is", zei FA-voorzitter Greg Clarke. "In het slechtste geval is het bedrag dat we daarmee uitsparen nodig om het verlies dat we nu zouden lijden op te vangen."
Clarke zegt dat de bezuinigingen veel invloed zullen hebben op de plannen die de bond had. "Het zal invloed hebben op al onze activiteiten, projecten waar we achter staan, komen in gevaar. Maar er is geen andere oplossing en daarom vraag ik steun voor dit plan." Het voorstel wordt op 21 mei besproken door de leden.
Clarke waarschuwde bovendien dat het nog een hele tijd gaat duren voordat fans weer zijn toegestaan bij wedstrijden.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
12 uur geleden