Engelse voetbalbond FA kondigt forse bezuinigingen aan
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA wil fors bezuinigen om het mogelijke verlies vanwege de coronacrisis op te vangen. Het budget van de bond moet de komende vier jaar telkens met 85 miljoen euro worden ingekrompen om zo een mogelijk verlies van zo'n 340 miljoen euro aan inkomsten op te vangen.
"Het bestuur vindt dat een jaarlijkse inkrimping van het budget met 85 miljoen euro redelijk is", zei FA-voorzitter Greg Clarke. "In het slechtste geval is het bedrag dat we daarmee uitsparen nodig om het verlies dat we nu zouden lijden op te vangen."
Clarke zegt dat de bezuinigingen veel invloed zullen hebben op de plannen die de bond had. "Het zal invloed hebben op al onze activiteiten, projecten waar we achter staan, komen in gevaar. Maar er is geen andere oplossing en daarom vraag ik steun voor dit plan." Het voorstel wordt op 21 mei besproken door de leden.
Clarke waarschuwde bovendien dat het nog een hele tijd gaat duren voordat fans weer zijn toegestaan bij wedstrijden.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
7 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
8 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
17 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden