Engelse voetbalbond FA kondigt forse bezuinigingen aan
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA wil fors bezuinigen om het mogelijke verlies vanwege de coronacrisis op te vangen. Het budget van de bond moet de komende vier jaar telkens met 85 miljoen euro worden ingekrompen om zo een mogelijk verlies van zo'n 340 miljoen euro aan inkomsten op te vangen.
"Het bestuur vindt dat een jaarlijkse inkrimping van het budget met 85 miljoen euro redelijk is", zei FA-voorzitter Greg Clarke. "In het slechtste geval is het bedrag dat we daarmee uitsparen nodig om het verlies dat we nu zouden lijden op te vangen."
Clarke zegt dat de bezuinigingen veel invloed zullen hebben op de plannen die de bond had. "Het zal invloed hebben op al onze activiteiten, projecten waar we achter staan, komen in gevaar. Maar er is geen andere oplossing en daarom vraag ik steun voor dit plan." Het voorstel wordt op 21 mei besproken door de leden.
Clarke waarschuwde bovendien dat het nog een hele tijd gaat duren voordat fans weer zijn toegestaan bij wedstrijden.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
6 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden