Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalbond (FA) beëindigt hoogste twee vrouwendivisies

Engelse voetbalbond (FA) beëindigt hoogste twee vrouwendivisies

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft het seizoen in de hoogste twee vrouwencompetities definitief beëindigd vanwege de coronacrisis. Over de titels in de Women's Super League (WSL) en de Women's Championship is nog geen besluit genomen en ook over eventuele promotie en degradatie moet nog een oordeel worden geveld.

"We hebben dit besluit genomen in het belang van het vrouwenvoetbal, nadat we heel veel respons kregen van de clubs", liet de FA weten. "Nu kunnen alle betrokken partijen zich gaan richten op het komende seizoen. Het welzijn van de clubs en spelers zal onze belangrijkste zorg blijven. Daarnaast gaan we een grondig onderzoek doen naar de logistieke, operationele en financiële uitdagingen waarmee het voetbal wordt geconfronteerd."

In de Engelse profcompetitie voor vrouwen zijn verscheidene Nederlandse internationals actief. Zo spelen Vivianne Miedema, Daniëlle van de Donk en Jill Roord voor Arsenal, komt Jackie Groenen voor Manchester United uit en voetballen Kika van Es en Inessa Kaagman bij Everton.

Premier League

In de WSL moesten dit seizoen nog 45 wedstrijden worden gespeeld. Manchester City stond in maart, toen de competitie werd stilgelegd vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus, met 40 punten bovenaan. Chelsea was nummer 2 met 39 punten en Arsenal nam de derde plek in, met 36 punten.

Bij de mannen is het nog wel de bedoeling om de competitie in de Premier League ergens in juni te hervatten.

Meer uit Voetbal

Titelhouder Arsenal begint met ruime zege aan Premier League

LONDEN (ANP) - Arsenal is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League. De titelverdediger liet Coventry City, dat na 25 jaar is teruggekeerd op het hoogste niveau in Engeland, met 3-0 kansloos. Oranje-international Jurriën Timber ontbrak bij Arsenal, omdat hij nog niet hersteld is van een liesblessure.

2 uur geleden
FC Emmen en MVV winnen ook derde wedstrijd in eerste divisie

EMMEN (ANP) - FC Emmen en MVV Maastricht hebben ook hun derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. Emmen rekende voor eigen publiek af met Jong AZ (3-1) en MVV was in Limburg met 1-0 te sterk voor FC Volendam.

3 uur geleden
Jones verlaat Liverpool na zestien jaar en gaat naar Inter

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Curtis Jones vertrekt na zestien jaar bij Liverpool. De 25-jarige middenvelder ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse kampioen Internazionale, dat volgens media 35 miljoen euro betaalt.

4 uur geleden
Sjachtar Donetsk speelt Champions League-duels in stadion Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Sjachtar Donetsk speelt dit seizoen de thuiswedstrijden in het hoofdtoernooi van de Champions League in stadion Stamford Bridge van Chelsea. Dat zijn beide clubs vrijdag overeengekomen.

7 uur geleden
Arsenal neemt Engelse international Konsa over van Aston Villa

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal neemt verdediger Ezri Konsa over van Aston Villa. De 28-jarige international, die deze zomer met Engeland meedeed aan het wereldkampioenschap, ondertekent een meerjarig contract bij de regerend landskampioen uit Londen.

7 uur geleden
SC Cambuur voegt ervaren Belg Maertens (31) aan selectie toe

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft zich versterkt met Mathieu Maertens. De 31-jarige Belgische middenvelder ondertekent bij de Friezen een contract voor een jaar, met een optie voor nog een seizoen.

8 uur geleden
Zware straffen voor Argentijnse voetballers voor wangedrag op WK

ZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA heeft forse straffen uitgedeeld aan de Argentijnse spelers Leandro Paredes en Nahuel Molina voor hun wangedrag tijdens het afgelopen WK voetbal. Ook Thiago Almada en het staflid Roberto Ayala werden bestraft, evenals de Spanjaard Gavi. Dat maakte de FIFA vrijdag bekend.

9 uur geleden