
Engelse voetbalbond en clubs ruziën over schrappen replays FA Cup
LONDEN (ANP) - De beslissing van de Engelse voetbalbond om de replays in de FA Cup vanaf volgend seizoen te schrappen is niet overal goed ontvangen. De FA zegt dat die beslissing in goed overleg is genomen met onder meer de English Football League. Maar die organisatie, die de clubs op lagere niveaus vertegenwoordigt, ontkent en zegt dat hen niets gevraagd is.
Kleine clubs reageerden donderdag kritisch op de bekendmaking van de FA dat gelijke spelen in het bekertoernooi voortaan moeten worden beslist door een verlenging en eventueel strafschoppen in plaats van een replay. De replays bieden clubs die niet in de Premier League spelen namelijk een kans om vaker tegen grote clubs te spelen en dus meer geld te verdienen. Maar volgens de voetbalbond is het Engelse speelschema te druk voor de replays.
Na de kritiek bracht de FA een verklaring naar buiten waarin stond dat de EFL-vertegenwoordigers akkoord waren gegaan met de aanpassingen van het bekertoernooi. Maar volgens de EFL klopt dat niet. "De overeenkomst die nu voorziet in de afschaffing van de replays, werd uitsluitend gesloten tussen de Premier League en de FA. Voordat de deal werd aangekondigd, was er geen overeenkomst met de EFL, noch was er formeel overleg met EFL-clubs."
Manchester United-trainer Erik ten Hag noemde de nieuwe afspraken "heel treurig voor de Britse voetbalcultuur", maar zei ook dat het "onvermijdelijk" was. Hij speelt zondag met zijn team in de halve finale van de FA Cup tegen Coventry City.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het vertrek van trainer John van den Brom na dit seizoen bevestigd. De Arnhemmers willen een frisse start maken en hebben daarom besloten het aflopende contract van het clubicoon niet te verlengen. Van den Brom keerde vorig seizoen terug bij Vitesse toen nog niet duidelijk was of de club zou blijven bestaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht houdt nog altijd hoop op de derde plaats in de Eredivisie. Zondag neemt de ploeg van trainer Ron Jans het in Enschede op tegen FC Twente. Het gat met nummer 3 Feyenoord bedraagt 3 punten. De Rotterdammers ontvangen PSV.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks (24) heeft er vertrouwen in dat ze zaterdag met PSV haar eerste beker gaat veroveren. De captain van de Eindhovense voetbalclub verloor als speelster van ADO Den Haag en PSV twee keer een bekerfinale. "Drie keer moet dan maar scheepsrecht zijn", stelde de verdedigster van PSV tijdens de persconferentie voor de bekerfinale in Zeist. Ze keek lachend naar 'De Dennenappel' en zei: "Die is deze keer voor mij."
2 uur geledenZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.
4 uur geleden