Engelse voetbalbond en clubs ruziën over schrappen replays FA Cup
LONDEN (ANP) - De beslissing van de Engelse voetbalbond om de replays in de FA Cup vanaf volgend seizoen te schrappen is niet overal goed ontvangen. De FA zegt dat die beslissing in goed overleg is genomen met onder meer de English Football League. Maar die organisatie, die de clubs op lagere niveaus vertegenwoordigt, ontkent en zegt dat hen niets gevraagd is.
Kleine clubs reageerden donderdag kritisch op de bekendmaking van de FA dat gelijke spelen in het bekertoernooi voortaan moeten worden beslist door een verlenging en eventueel strafschoppen in plaats van een replay. De replays bieden clubs die niet in de Premier League spelen namelijk een kans om vaker tegen grote clubs te spelen en dus meer geld te verdienen. Maar volgens de voetbalbond is het Engelse speelschema te druk voor de replays.
Na de kritiek bracht de FA een verklaring naar buiten waarin stond dat de EFL-vertegenwoordigers akkoord waren gegaan met de aanpassingen van het bekertoernooi. Maar volgens de EFL klopt dat niet. "De overeenkomst die nu voorziet in de afschaffing van de replays, werd uitsluitend gesloten tussen de Premier League en de FA. Voordat de deal werd aangekondigd, was er geen overeenkomst met de EFL, noch was er formeel overleg met EFL-clubs."
Manchester United-trainer Erik ten Hag noemde de nieuwe afspraken "heel treurig voor de Britse voetbalcultuur", maar zei ook dat het "onvermijdelijk" was. Hij speelt zondag met zijn team in de halve finale van de FA Cup tegen Coventry City.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
14 minuten geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
4 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
8 uur geleden