Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalbond en clubs ruziën over schrappen replays FA Cup

Engelse voetbalbond en clubs ruziën over schrappen replays FA Cup

LONDEN (ANP) - De beslissing van de Engelse voetbalbond om de replays in de FA Cup vanaf volgend seizoen te schrappen is niet overal goed ontvangen. De FA zegt dat die beslissing in goed overleg is genomen met onder meer de English Football League. Maar die organisatie, die de clubs op lagere niveaus vertegenwoordigt, ontkent en zegt dat hen niets gevraagd is.

Kleine clubs reageerden donderdag kritisch op de bekendmaking van de FA dat gelijke spelen in het bekertoernooi voortaan moeten worden beslist door een verlenging en eventueel strafschoppen in plaats van een replay. De replays bieden clubs die niet in de Premier League spelen namelijk een kans om vaker tegen grote clubs te spelen en dus meer geld te verdienen. Maar volgens de voetbalbond is het Engelse speelschema te druk voor de replays.

Na de kritiek bracht de FA een verklaring naar buiten waarin stond dat de EFL-vertegenwoordigers akkoord waren gegaan met de aanpassingen van het bekertoernooi. Maar volgens de EFL klopt dat niet. "De overeenkomst die nu voorziet in de afschaffing van de replays, werd uitsluitend gesloten tussen de Premier League en de FA. Voordat de deal werd aangekondigd, was er geen overeenkomst met de EFL, noch was er formeel overleg met EFL-clubs."

Manchester United-trainer Erik ten Hag noemde de nieuwe afspraken "heel treurig voor de Britse voetbalcultuur", maar zei ook dat het "onvermijdelijk" was. Hij speelt zondag met zijn team in de halve finale van de FA Cup tegen Coventry City.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

9 minuten geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

10 minuten geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

2 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

6 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

6 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

11 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden