
Engelse voetbalbond beticht Toney van nog 30 gokovertredingen
LONDON (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA heeft aanvaller Ivan Toney van Brentford aangeklaagd voor nog eens dertig overtredingen van de gokregels. De FA was al een tuchtzaak tegen de aanvaller begonnen omdat hij tussen 2017 en 2021 232 keer de regels had overtreden.
"In aanvulling op de eerdere aanklacht wordt aangenomen dat de aanvaller van Brentford de FA-regels nog eens dertig keer heeft overtreden tussen 14 maart 2017 en 18 februari 2019", aldus de bond in een verklaring.
De Engelse voetbalbond had Toney in november aangeklaagd voor het veelvuldig overtreden van de gokregels. De Engelse krant Daily Mail berichtte eerder dat er een onderzoek van zeven maanden liep naar Toney, vanwege verdenkingen van gokken in de tijd voordat hij voor Brentford speelde.
Brentford liet nogmaals weten dat de privégesprekken met Toney en zijn juridische team doorgaan, maar gaf verder geen informatie.
Toney heeft dit seizoen tien doelpunten gemaakt in veertien wedstrijden in de Premier League.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea-trainer Enzo Maresca roemde zijn aankoop João Pedro, die het duel met Fluminense in de halve finale van het WK voor clubteams besliste met twee treffers. "Ik ben heel blij voor João. Hij heeft de kwaliteit om wedstrijden zoals deze te beslissen, maar hij was ook op vakantie, dus hij is iets frisser dan de rest", aldus de coach.
5 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
15 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
15 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
18 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam besloten. Volgens het hof zijn er nog voldoende redenen om hem vast te houden, onder meer het risico dat hij naar het buitenland vlucht. Oud-international Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. De rechtbank heeft hem in totaal 7,5 jaar cel opgelegd. De zaak loopt momenteel in hoger beroep en is in de voorbereidende fase.
21 uur geleden