Engelse voetbalbond bestraft Arteta niet na kritiek op arbitrage
LONDEN (ANP) - Arsenal-coach Mikel Arteta krijgt geen straf voor zijn kritiek op de arbitrage na de nederlaag tegen Newcastle United vorige maand. De Engelse voetbalbond FA had een onderzoek geopend tegen de Spaanse coach, maar stelt dat de aanklachten niet bewezen zijn.
De Arsenal-trainer was woedend nadat het doelpunt van Anthony Gordon van Newcastle United op 4 november was goedgekeurd. Newcastle won die wedstrijd met 1-0. De Braziliaan Joelinton leek verdediger Gabriel van Arsenal in de rug te duwen voordat Gordon scoorde. De scheidsrechter oordeelde van niet en Joelinton stond volgens de arbitrage ook niet buitenspel. "Het is beschamend wat er is gebeurd", zei de Spanjaard. "We zeggen dat de Premier League de beste competitie ter wereld is. Het is een schande."
De FA liet weten dat de speciale commissie de aanklachten had onderzocht. "De manager was in staat van beschuldiging gesteld na verschillende uitspraken in interviews. Er werd beweerd dat zijn uitspraken voor wangedrag hadden gezorgd omdat hij wedstrijdofficials had beledigd en de wedstrijd in diskrediet had gebracht."
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
2 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beƫindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
4 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentiniƫ en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
8 uur geleden