Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalbazen richten zich in open brief tot sociale media

Engelse voetbalbazen richten zich in open brief tot sociale media

LONDEN (ANP) - Engelse voetbalbazen hebben Twitter en Facebook via een open brief verzocht actie te ondernemen na een golf van racistische incidenten op sociale media. De brief is ondertekend door onder anderen de CEO van zowel de Engelse voetbalbond als van de Premier League.

"We hebben in de loop der jaren veel ontmoetingen gehad met uw leidinggevenden, maar de realiteit is dat uw platforms nog steeds een toevluchtsoord zijn voor misbruik", schrijven de bazen in de brief, die gericht is aan Jack Dorsey en Mark Zuckerberg, de eindverantwoordelijken bij Twitter en Facebook.

"De gebruikte taal is vernederend, vaak bedreigend en illegaal. Het veroorzaakt leed bij de ontvangers en bij de overgrote meerderheid van de mensen die racisme, seksisme en elke vorm van discriminatie verafschuwen. Door uw passiviteit hebben de anonieme daders het idee gekregen dat ze onaantastbaar zijn."

Vebeterd verificatieproces

In de brief wordt opgeroepen om mechanismen in te voeren om berichten met racistische of discriminerende inhoud te filteren of te blokkeren, aanstootgevend materiaal te verwijderen en te zorgen voor een verbeterd verificatieproces om de mensen achter de accounts te identificeren.

Meerdere spelers, onder wie het Manchester United-trio Anthony Martial, Marcus Rashford en Axel Tuanzebe, zijn de afgelopen weken doelwit geweest van racistische uitingen op sociale media.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

22 minuten geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

54 minuten geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

1 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

2 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

4 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

13 uur geleden