Engelse voetbalbazen richten zich in open brief tot sociale media
LONDEN (ANP) - Engelse voetbalbazen hebben Twitter en Facebook via een open brief verzocht actie te ondernemen na een golf van racistische incidenten op sociale media. De brief is ondertekend door onder anderen de CEO van zowel de Engelse voetbalbond als van de Premier League.
"We hebben in de loop der jaren veel ontmoetingen gehad met uw leidinggevenden, maar de realiteit is dat uw platforms nog steeds een toevluchtsoord zijn voor misbruik", schrijven de bazen in de brief, die gericht is aan Jack Dorsey en Mark Zuckerberg, de eindverantwoordelijken bij Twitter en Facebook.
"De gebruikte taal is vernederend, vaak bedreigend en illegaal. Het veroorzaakt leed bij de ontvangers en bij de overgrote meerderheid van de mensen die racisme, seksisme en elke vorm van discriminatie verafschuwen. Door uw passiviteit hebben de anonieme daders het idee gekregen dat ze onaantastbaar zijn."
Vebeterd verificatieproces
In de brief wordt opgeroepen om mechanismen in te voeren om berichten met racistische of discriminerende inhoud te filteren of te blokkeren, aanstootgevend materiaal te verwijderen en te zorgen voor een verbeterd verificatieproces om de mensen achter de accounts te identificeren.
Meerdere spelers, onder wie het Manchester United-trio Anthony Martial, Marcus Rashford en Axel Tuanzebe, zijn de afgelopen weken doelwit geweest van racistische uitingen op sociale media.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
7 uur geleden