Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalbazen richten zich in open brief tot sociale media

Engelse voetbalbazen richten zich in open brief tot sociale media

LONDEN (ANP) - Engelse voetbalbazen hebben Twitter en Facebook via een open brief verzocht actie te ondernemen na een golf van racistische incidenten op sociale media. De brief is ondertekend door onder anderen de CEO van zowel de Engelse voetbalbond als van de Premier League.

"We hebben in de loop der jaren veel ontmoetingen gehad met uw leidinggevenden, maar de realiteit is dat uw platforms nog steeds een toevluchtsoord zijn voor misbruik", schrijven de bazen in de brief, die gericht is aan Jack Dorsey en Mark Zuckerberg, de eindverantwoordelijken bij Twitter en Facebook.

"De gebruikte taal is vernederend, vaak bedreigend en illegaal. Het veroorzaakt leed bij de ontvangers en bij de overgrote meerderheid van de mensen die racisme, seksisme en elke vorm van discriminatie verafschuwen. Door uw passiviteit hebben de anonieme daders het idee gekregen dat ze onaantastbaar zijn."

Vebeterd verificatieproces

In de brief wordt opgeroepen om mechanismen in te voeren om berichten met racistische of discriminerende inhoud te filteren of te blokkeren, aanstootgevend materiaal te verwijderen en te zorgen voor een verbeterd verificatieproces om de mensen achter de accounts te identificeren.

Meerdere spelers, onder wie het Manchester United-trio Anthony Martial, Marcus Rashford en Axel Tuanzebe, zijn de afgelopen weken doelwit geweest van racistische uitingen op sociale media.

Meer uit Voetbal

Belgische oud-voetballer De Boeck overleden na hersenbloeding

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.

1 uur geleden
Vrouw krijgt 4 jaar cel voor afpersen voetballer Son Heung-min

SEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.

2 uur geleden
Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

11 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

11 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

15 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

15 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

16 uur geleden