Engelse voetbalbaas: we gaan clubs en competities verliezen
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond FA vreest dat clubs en zelfs hele competities gaan omvallen vanwege de coronacrisis. Voorzitter Greg Clarke kwam met die onheilspellende boodschap tijdens een speech. Clarke sluit niet uit dat zelfs clubs uit de Premier League, de rijkste competitie ter wereld, failliet gaan.
"Het voetbal staat voor economische uitdagingen die we niet voor mogelijk hadden gehouden", zegt de bondsvoorzitter. "Deze pandemie brengt economische consequenties met zich mee waar alle sectoren onder zullen lijden. Wij dreigen clubs en competities kwijt te raken als de financiën instorten."
Volgens Clarke is vanuit de lagere divisies in Engeland het verzoek gekomen om het seizoen in te korten. Achter de schermen wordt hard gewerkt om in ieder geval de Premier League wel uit te spelen, maar volgens Clarke valt vanwege alle onzekerheden niet uit te sluiten dat het seizoen niet kan worden afgemaakt.
Plan
"Ons doel is het seizoen af te maken, zodat we geen problemen krijgen met promotie/degradatie en kampioenen. Maar het zou kunnen dat het niet lukt omdat niet voetbal onze prioriteit is, maar de volksgezondheid", aldus Clarke. "We moeten een plan hebben om ervoor te zorgen dat het Engelse voetbal niet in elkaar zakt als we dit seizoen moeten opgeven en ook volgend seizoen in duigen valt. Hopelijk hebben we dit plan niet nodig, maar we zouden dom zijn als we niet zo'n noodplan zouden ontwikkelen."
De financiële schade voor de FA bedraagt naar schatting zo'n 150 miljoen pond in twee jaar tijd. "De tijd dringt terwijl de financiële reserves van het voetbal in rook opgaan, terwijl er nog geen tekenen zijn dat we weer kunnen voetballen. Het heeft geen zin om met beschuldigende vingers te wijzen", aldus Clarke. "Spelers, fans, eigenaren en bestuurders: iedereen die betrokken is bij het voetbal, moet opstaan om samen deze pijn dragen om onze sport in leven te houden."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
9 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
10 uur geleden