Engelse voetbalbaas: we gaan clubs en competities verliezen
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond FA vreest dat clubs en zelfs hele competities gaan omvallen vanwege de coronacrisis. Voorzitter Greg Clarke kwam met die onheilspellende boodschap tijdens een speech. Clarke sluit niet uit dat zelfs clubs uit de Premier League, de rijkste competitie ter wereld, failliet gaan.
"Het voetbal staat voor economische uitdagingen die we niet voor mogelijk hadden gehouden", zegt de bondsvoorzitter. "Deze pandemie brengt economische consequenties met zich mee waar alle sectoren onder zullen lijden. Wij dreigen clubs en competities kwijt te raken als de financiën instorten."
Volgens Clarke is vanuit de lagere divisies in Engeland het verzoek gekomen om het seizoen in te korten. Achter de schermen wordt hard gewerkt om in ieder geval de Premier League wel uit te spelen, maar volgens Clarke valt vanwege alle onzekerheden niet uit te sluiten dat het seizoen niet kan worden afgemaakt.
Plan
"Ons doel is het seizoen af te maken, zodat we geen problemen krijgen met promotie/degradatie en kampioenen. Maar het zou kunnen dat het niet lukt omdat niet voetbal onze prioriteit is, maar de volksgezondheid", aldus Clarke. "We moeten een plan hebben om ervoor te zorgen dat het Engelse voetbal niet in elkaar zakt als we dit seizoen moeten opgeven en ook volgend seizoen in duigen valt. Hopelijk hebben we dit plan niet nodig, maar we zouden dom zijn als we niet zo'n noodplan zouden ontwikkelen."
De financiële schade voor de FA bedraagt naar schatting zo'n 150 miljoen pond in twee jaar tijd. "De tijd dringt terwijl de financiële reserves van het voetbal in rook opgaan, terwijl er nog geen tekenen zijn dat we weer kunnen voetballen. Het heeft geen zin om met beschuldigende vingers te wijzen", aldus Clarke. "Spelers, fans, eigenaren en bestuurders: iedereen die betrokken is bij het voetbal, moet opstaan om samen deze pijn dragen om onze sport in leven te houden."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.
5 uur geleden