Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse voetbalbaas: we gaan clubs en competities verliezen

Engelse voetbalbaas: we gaan clubs en competities verliezen

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond FA vreest dat clubs en zelfs hele competities gaan omvallen vanwege de coronacrisis. Voorzitter Greg Clarke kwam met die onheilspellende boodschap tijdens een speech. Clarke sluit niet uit dat zelfs clubs uit de Premier League, de rijkste competitie ter wereld, failliet gaan.

"Het voetbal staat voor economische uitdagingen die we niet voor mogelijk hadden gehouden", zegt de bondsvoorzitter. "Deze pandemie brengt economische consequenties met zich mee waar alle sectoren onder zullen lijden. Wij dreigen clubs en competities kwijt te raken als de financiën instorten."

Volgens Clarke is vanuit de lagere divisies in Engeland het verzoek gekomen om het seizoen in te korten. Achter de schermen wordt hard gewerkt om in ieder geval de Premier League wel uit te spelen, maar volgens Clarke valt vanwege alle onzekerheden niet uit te sluiten dat het seizoen niet kan worden afgemaakt.

Plan

"Ons doel is het seizoen af te maken, zodat we geen problemen krijgen met promotie/degradatie en kampioenen. Maar het zou kunnen dat het niet lukt omdat niet voetbal onze prioriteit is, maar de volksgezondheid", aldus Clarke. "We moeten een plan hebben om ervoor te zorgen dat het Engelse voetbal niet in elkaar zakt als we dit seizoen moeten opgeven en ook volgend seizoen in duigen valt. Hopelijk hebben we dit plan niet nodig, maar we zouden dom zijn als we niet zo'n noodplan zouden ontwikkelen."

De financiële schade voor de FA bedraagt naar schatting zo'n 150 miljoen pond in twee jaar tijd. "De tijd dringt terwijl de financiële reserves van het voetbal in rook opgaan, terwijl er nog geen tekenen zijn dat we weer kunnen voetballen. Het heeft geen zin om met beschuldigende vingers te wijzen", aldus Clarke. "Spelers, fans, eigenaren en bestuurders: iedereen die betrokken is bij het voetbal, moet opstaan om samen deze pijn dragen om onze sport in leven te houden."

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

1 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

3 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

4 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

4 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

4 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

1 dag geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

1 dag geleden