Engelse tennisbond laat grasseizoen grotendeels doorgaan
LONDEN (ANP) - Het merendeel van de voorbereidingstoernooien in aanloop naar Wimbledon gaat door zoals gepland. De Engelse tennisbond LTA heeft wel een aantal kleine wijzigingen doorgevoerd. De bond schetst verschillende scenario's en blijft "voorzichtig optimistisch" dat de toernooien mogen worden bijgewoond door supporters.
Het grasseizoen begint op 5 juni met het WTA-toernooi van Nottingham. Een week later staan het WTA-toernooi van Birmingham en het ATP-toernooi van Queen's op het programma. In de laatste week voor Wimbledon staat het gecombineerde WTA-/ATP-toernooi van Eastbourne gepland.
Een aantal kleinere toernooien is komen te vervallen of wordt verplaatst naar een andere locatie om reisbewegingen te beperkingen. Ook zijn schemagroottes aangepast om de speelmogelijkheden van de tennissers groter te maken.
Wimbledon begint op 28 juni. Vorig jaar werd het toernooi geschrapt vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
3 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
3 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
7 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
10 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden