Engelse tennisbond laat grasseizoen grotendeels doorgaan
LONDEN (ANP) - Het merendeel van de voorbereidingstoernooien in aanloop naar Wimbledon gaat door zoals gepland. De Engelse tennisbond LTA heeft wel een aantal kleine wijzigingen doorgevoerd. De bond schetst verschillende scenario's en blijft "voorzichtig optimistisch" dat de toernooien mogen worden bijgewoond door supporters.
Het grasseizoen begint op 5 juni met het WTA-toernooi van Nottingham. Een week later staan het WTA-toernooi van Birmingham en het ATP-toernooi van Queen's op het programma. In de laatste week voor Wimbledon staat het gecombineerde WTA-/ATP-toernooi van Eastbourne gepland.
Een aantal kleinere toernooien is komen te vervallen of wordt verplaatst naar een andere locatie om reisbewegingen te beperkingen. Ook zijn schemagroottes aangepast om de speelmogelijkheden van de tennissers groter te maken.
Wimbledon begint op 28 juni. Vorig jaar werd het toernooi geschrapt vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
13 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
14 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden