Engelse speler Stones: we hebben veel aan de coach te danken
LONDEN (ANP) - Dat Engeland in de finale van het Europees kampioenschap voetbal staat, is volgens verdediger John Stones voor een groot deel te danken aan bondscoach Gareth Southgate. "Hij heeft van ons elftal een ongelooflijk uitgebalanceerd team gemaakt. Een van zijn grootste kwaliteiten is dat hij onder druk rustig blijft", aldus Stones. "Dat heeft een positieve uitwerking op ons."
Tegenstander Italië is echter nauwelijks te verslaan. Stones: "Defensief zijn ze goed georganiseerd en stabiel, voorin zijn ze gevaarlijk. Daarom staan ze ook in de finale. Beide teams verdienen het zondag op Wembley te staan. Ik hoop dat wij nu de beslissende stap kunnen zetten."
Engeland heeft het thuisvoordeel. "Dat er op Wembley gespeeld wordt, maakt het voor ons nog specialer", vervolgt Stones. "Hiervan konden we alleen maar dromen. We zijn tijdens het toernooi gegroeid, ik zag ons alleen maar beter worden. We hebben onszelf niet te veel onder druk gezet. Zo bereiden we ons ook op de finale voor, we laten ons niet gek maken. Het is een droomfinale, natuurlijk, maar het is nu ook weer niet dat ik er 's nachts wakker van lig."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
17 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
19 uur geleden