Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse racelegende Stirling Moss (90) overleden

Engelse racelegende Stirling Moss (90) overleden

LONDEN (ANP) - De Engelse racelegende Stirling Moss is op 90-jarige leeftijd overleden. Moss reed tussen 1951 en 1961 in de Formule 1. De Engelsman won zestien van de 66 grands prix waarin hij van start ging, maar hij wist nooit wereldkampioen te worden in de koningsklasse van de autosport.

Moss eindigde van 1955 tot en met 1958 vier keer op rij als tweede in het WK, daarna werd hij drie keer derde in het klassement. De Engelsman won in 1958 de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort. Drie jaar daarvoor had hij de befaamde Italiaanse wedstrijd Mille Miglia op zijn naam geschreven.

Moss reed in zijn lange carrière in tal van raceklasses. Volgens Engelse media won hij 212 van de 529 races waaraan hij meedeed. Hij wordt ook wel de meest succesvolle coureur zonder wereldtitel genoemd. Bij een zware crash in 1962 raakte een deel van zijn lichaam tijdelijk verlamd, maar Moss herstelde en ging daarna verder met racen.

Icoon

Pas in 2011, op 81-jarige leeftijd, stopte de Engelsman. Hij besefte tijdens de kwalificatie voor de zogeheten legendsrace bij de 24 Uur van Le Mans dat hij er beter mee op kon houden.

"Tijdens de kwalificaties schrok ik van mezelf", zei Moss destijds. "Ik heb altijd tegen mezelf gezegd dat ik zou stoppen als ik het niet meer aan zou kunnen. Ik wil ook anderen niet in de weg rijden. De tijd is nu gekomen om er mee op te houden."

Moss behoort tot de iconen van de Britse sport. In 1990 werd hij opgenomen in de internationale Hall of Fame van de motorsport. Op eerste paasdag blies hij zijn laatste adem uit. "Hij overleed zoals hij leefde, hij zag er prachtig uit", zegt zijn vrouw in de Daily Mail.

Meer uit Sport

Verstappen door straffen Hamilton en Antonelli naar vierde plek

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.

10 uur geleden
PSV in oefenwedstrijd tegen Villarreal hard onderuit

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.

10 uur geleden
Hamilton naast Verstappen bij start Hongarije na straf

BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.

11 uur geleden
Evenepoel heeft gemengde gevoelens na tweede plek in Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.

11 uur geleden
Pedersen wint puntenklassement Tour dankzij aanvallen in Alpen

ALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.

11 uur geleden
Arensman gehavend na laatste bergetappe Tour naar Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.

12 uur geleden
Wielrenner Carapaz heeft 'Tour om van te dromen'

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.

12 uur geleden