Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse racelegende Stirling Moss (90) overleden

Engelse racelegende Stirling Moss (90) overleden

LONDEN (ANP) - De Engelse racelegende Stirling Moss is op 90-jarige leeftijd overleden. Moss reed tussen 1951 en 1961 in de Formule 1. De Engelsman won zestien van de 66 grands prix waarin hij van start ging, maar hij wist nooit wereldkampioen te worden in de koningsklasse van de autosport.

Moss eindigde van 1955 tot en met 1958 vier keer op rij als tweede in het WK, daarna werd hij drie keer derde in het klassement. De Engelsman won in 1958 de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort. Drie jaar daarvoor had hij de befaamde Italiaanse wedstrijd Mille Miglia op zijn naam geschreven.

Moss reed in zijn lange carrière in tal van raceklasses. Volgens Engelse media won hij 212 van de 529 races waaraan hij meedeed. Hij wordt ook wel de meest succesvolle coureur zonder wereldtitel genoemd. Bij een zware crash in 1962 raakte een deel van zijn lichaam tijdelijk verlamd, maar Moss herstelde en ging daarna verder met racen.

Icoon

Pas in 2011, op 81-jarige leeftijd, stopte de Engelsman. Hij besefte tijdens de kwalificatie voor de zogeheten legendsrace bij de 24 Uur van Le Mans dat hij er beter mee op kon houden.

"Tijdens de kwalificaties schrok ik van mezelf", zei Moss destijds. "Ik heb altijd tegen mezelf gezegd dat ik zou stoppen als ik het niet meer aan zou kunnen. Ik wil ook anderen niet in de weg rijden. De tijd is nu gekomen om er mee op te houden."

Moss behoort tot de iconen van de Britse sport. In 1990 werd hij opgenomen in de internationale Hall of Fame van de motorsport. Op eerste paasdag blies hij zijn laatste adem uit. "Hij overleed zoals hij leefde, hij zag er prachtig uit", zegt zijn vrouw in de Daily Mail.

Meer uit Sport

Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

8 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

9 uur geleden
Essent tot en met 2030 sponsor schaatsteam Orie en Kramer

DEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.

11 uur geleden
Russell start achteraan in Singapore als straf voor motorwissel

SINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.

11 uur geleden
Volleybalsters naar WK in 2027 in de VS en Canada

NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.

12 uur geleden
KNSB wijzigt selectie schaatsers voor WK en ploegenachtervolging

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.

12 uur geleden
Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

13 uur geleden