Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse politie arresteert 12-jarige jongen in racismezaak-Zaha

Engelse politie arresteert 12-jarige jongen in racismezaak-Zaha

LONDEN (ANP) - De Engelse politie heeft een 12-jarige jongen uit Solihull gearresteerd naar aanleiding van de racistische bedreigingen tegen aanvaller Wilfried Zaha van Crystal Palace. Wat zijn rol is in deze zaak is nog niet duidelijk. Voor hem dreigt mogelijk een levenslang stadionverbod.

De aanvaller van Ivoriaanse afkomst maakte zondag voor het begin van de uitwedstrijd tegen Aston Villa (2-0) bekend dat hij racistische bedreigingen had ontvangen, vermoedelijk van een fan van Aston Villa. Daarbij ging het onder meer om foto's van de extreem rechtse groepering Ku Klux Klan. Bij de beelden stond de volgende tekst: 'je kan maar beter niet scoren, jij zwarte c *** of ik kom verkleed naar je huis", doelde de afzender waarschijnlijk op de leden van Ku Klux Klan die vaak lange gewaden dragen.

Beide clubs spraken schande van de racistische berichten. "Dit is een absolute schande en mag niet gebeuren. We staan ​​achter je, Wilfried, en iedereen die zulke gruwelijke en laffe teksten moet ondergaan", liet Crystal Palace weten.

'Erg triest'

"We betreuren de walgelijke berichten die naar Wilfried Zaha zijn gestuurd", gaf Aston Villa te kennen. "We veroordelen alle vormen van rassendiscriminatie en steunen Crystal Palace. We werken samen met de politie in het onderzoek in deze zeer ernstige zaak. Wanneer de boosdoener geïdentificeerd is, zal Aston Villa een levenslang stadionverbod opleggen."

"Het is erg triest dat een speler op de dag van een wedstrijd wakker moet worden met dit laffe en verachtelijke gedrag," zei trainer Roy Hodgson van Crystal Palace. "Er is letterlijk geen excuus. Het is volkomen onvergeeflijk."

Zaha speelde zondag bij Crystal Palace de volledige wedstrijd mee in Birmingham.

Meer uit Voetbal

Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

13 minuten geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

6 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

8 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

9 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

11 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

12 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

13 uur geleden