Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse ploeg loopt niet weg voor druk van favorietenrol

Engelse ploeg loopt niet weg voor druk van favorietenrol

GELSENKIRCHEN (ANP/RTR) - Bondscoach Gareth Southgate van Engeland gaat ervan uit dat de ervaren spelers alle 'jonkies' in de selectie zullen helpen met de druk die erbij komt kijken nu Engeland een van de favorieten voor de titel is. Dat zei Southgate vooraf aan de eerste wedstrijd op het EK zondagavond tegen Servië. Aanvoerder Harry Kane vindt dat zijn ploeg die favorietenrol zelf heeft verdiend.

Southgate wil de eerste tegenstander zeker niet onderschatten. "Servië heeft goede individuele spelers, een fantastische mentaliteit en gevaarlijke spitsen. We weten dat het een heel lastige openingswedstrijd voor ons wordt," zei hij.

De bondscoach beschikt zelf over een fitte selectie. Hij kan naast topspelers als Harry Kane terugvallen op vedette Jude Bellingham, die begin deze maand met Real Madrid de Champions League won. "Hij heeft een geweldige instelling en het vermogen zich aan te passen", roemde Southgate de 20-jarige aanvaller. "Hij is op jonge leeftijd al zo goed daarmee omgegaan. Het is fantastisch om al die getalenteerde spelers te hebben, maar iedereen heeft de verantwoordelijkheid om zijn taak uit te voeren."

Kane voelt de druk die er op zijn ploeg ligt en loopt daar niet voor weg. "Ieder toernooi zorgt voor verschillende verwachtingen, maar we hebben het verdiend tot de favorieten gerekend te worden. Als we naar onszelf kijken weten we dat we het goed hebben gedaan en het land trots hebben gemaakt op goede toernooien. Persoonlijk heb ik nog geen trofeeën gewonnen, maar ik ben vastberadener dan ooit. We zijn hier om het EK te winnen en er zou niets beter zijn voor het land dan dat te doen."

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

3 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

5 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

5 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

6 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

8 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

8 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

9 uur geleden