Engelse overheid wil voetbalwedstrijden op publieke tv
LONDEN (ANP) - De Premier League moet in het restant van het seizoen ook wedstrijden gaan uitzenden op publieke tv-stations. Oliver Dowden, bij de Britse overheid verantwoordelijk voor onder meer sport en media, hoopt daarmee te voorkomen dat voetbalfans zich buiten de stadions of in de pubs gaan verzamelen.
"De voetbalcompetities kunnen waarschijnlijk op z'n vroegst half juni worden hervat", zei Dowden bij de BBC. "Het zou mooi zijn als het lukt. We gaan proberen meer wedstrijden op de open tv-kanalen uit te zenden, zodat mensen niet uit hun huis gaan om te kijken." De meeste duels uit de Premier League zijn alleen tegen betaling te zien op Sky Sports, BT Sport en Amazon Prime Video.
Mogelijk kan nu ook de BBC live voetbalwedstrijden gaan uitzenden. De Britse publieke omroep moet het normaal gesproken alleen met samenvattingen doen.
Tijdslot
Dowden pleit er ook voor om meer wedstrijden om 15.00 uur uit te zenden. "Op dit moment hebben we de regel dat er dan geen wedstrijden op tv uitgezonden mogen worden, omdat de mensen dan in het stadion zitten. Maar aangezien dat voorlopig niet kan, kunnen we dat tijdslot beschikbaar maken om wedstrijden 'free-to-air' op tv te laten zien."
Mogelijk valt maandag een beslissing over de herstart van de Premier League. De clubs gaan weer met elkaar in gesprek om 'Project Restart' gestalte te geven. Vooruitlopend op de hervatting van de trainingen worden de spelers en trainers van de twintig ploegen uit de Premier League deze week al meerdere keren getest op het coronavirus. Ze werken daarbij samen met privélaboratoria, om het grootschalige testprogramma van de overheid niet in de weg te zitten.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
3 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
7 uur geleden