Engelse oud-doelman Ray Clemence (72) overleden
LONDEN (ANP) - De befaamde Engelse oud-doelman Ray Clemence is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn vroegere club Liverpool op verzoek van zijn familie bekendgemaakt. "Nadat hij zo hard heeft gestreden, voor zo'n lange tijd, heeft hij nu vrede gevonden en heeft hij geen pijn meer. Wij hielden allemaal zoveel van hem, hij zal nooit worden vergeten", aldus zijn familie.
Bij Clemence werd in 2005 prostaatkanker vastgesteld. Hij laat zijn echtgenote, een zoon en twee dochters achter.
Liverpool noemde het overlijden van Clemence zeer droevig nieuws. Tussen 1967 en 1981 speelde hij 665 wedstrijden voor de Engelse club waarmee hij onder meer drie keer de Europa Cup 1, twee keer de UEFA Cup en vijf landstitels veroverde. Volgens kenners was hij de beste keeper ooit van Liverpool en in zijn glorietijd ook de beste van de wereld. In elf seizoenen miste hij slechts zes competitieduels van de Reds.
Na zijn succesvolle periode in Liverpool kwam Clemence nog zeven jaar uit voor Tottenham Hotspur. Hij speelde 61 interlands voor Engeland. Na zijn loopbaan als keeper trad hij als coach in dienst van de Engelse voetbalbond. In 2013 ging Clemence met pensioen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
10 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
16 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
18 uur geleden