Engelse oud-doelman Ray Clemence (72) overleden
LONDEN (ANP) - De befaamde Engelse oud-doelman Ray Clemence is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn vroegere club Liverpool op verzoek van zijn familie bekendgemaakt. "Nadat hij zo hard heeft gestreden, voor zo'n lange tijd, heeft hij nu vrede gevonden en heeft hij geen pijn meer. Wij hielden allemaal zoveel van hem, hij zal nooit worden vergeten", aldus zijn familie.
Bij Clemence werd in 2005 prostaatkanker vastgesteld. Hij laat zijn echtgenote, een zoon en twee dochters achter.
Liverpool noemde het overlijden van Clemence zeer droevig nieuws. Tussen 1967 en 1981 speelde hij 665 wedstrijden voor de Engelse club waarmee hij onder meer drie keer de Europa Cup 1, twee keer de UEFA Cup en vijf landstitels veroverde. Volgens kenners was hij de beste keeper ooit van Liverpool en in zijn glorietijd ook de beste van de wereld. In elf seizoenen miste hij slechts zes competitieduels van de Reds.
Na zijn succesvolle periode in Liverpool kwam Clemence nog zeven jaar uit voor Tottenham Hotspur. Hij speelde 61 interlands voor Engeland. Na zijn loopbaan als keeper trad hij als coach in dienst van de Engelse voetbalbond. In 2013 ging Clemence met pensioen.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
2 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
15 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
18 uur geleden