Engelse media: Pochettino wordt nieuwe trainer van Chelsea
LONDEN (ANP) - Chelsea staat volgens Engelse media op het punt om Mauricio Pochettino vast te leggen als nieuwe trainer. De 51-jarige Argentijn werkte eerder al in de Premier League bij Southampton en Tottenham Hotspur. Vorig jaar moest Pochettino vertrekken bij Paris Saint-Germain, ondanks het veroveren van de Franse titel.
Chelsea beleeft een bijzonder teleurstellend seizoen. Hoewel de Londense club van de nieuwe Amerikaanse eigenaar Todd Boehly voor honderden miljoenen aan nieuwe spelers aantrok, is Chelsea niet meer dan een middenmoter in de Engelse competitie. De 'Blues' staan op de elfde plaats en spelen volgend seizoen geen Europees voetbal.
Chelsea ontsloeg dit seizoen al twee trainers. In september moest Thomas Tuchel vertrekken. Zijn opvolger Graham Potter werd na ruim een half jaar ook ontslagen. Frank Lampard maakt het seizoen als interim-trainer af. Onder zijn leiding won Chelsea in acht wedstrijden pas één keer en werd het in de kwartfinales van de Champions League uitgeschakeld door Real Madrid.
Onder anderen Luis Enrique en de recent bij Bayern München ontslagen Julian Nagelsmann waren in beeld als nieuwe trainer van Chelsea, maar volgens Engelse media - waaronder The Guardian - is de keuze gevallen op Pochettino. De Argentijn werd ook genoemd bij zijn oude club Tottenham Hotspur. Feyenoord-trainer Arne Slot is eveneens in beeld bij de Spurs.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden