Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse kinderen weer naar school na versoepeling lockdown

Engelse kinderen weer naar school na versoepeling lockdown

LONDEN (ANP) - Miljoenen Engelse scholieren konden maandag na een maandenlange lockdown weer naar school. De Britse regering bouwt de strenge coronamaatregelen stapsgewijs af en de heropening van de scholen wordt gezien als de eerste grote stap.

De meeste leerlingen op basisscholen mochten maandag al terug naar hun klaslokaal. Sommige oudere scholieren moeten nog even geduld hebben. Middelbare scholen openen stapsgewijs. Daar worden scholieren ook getest op het coronavirus. De autoriteiten stuurden bijna 57 miljoen sneltesten naar scholen. Gezinnen met kinderen krijgen ook toegang tot twee gratis sneltesten per week.

De autoriteiten kijken nog hoe ze leerlingen kunnen helpen met leerachterstanden die ze opliepen tijdens de lockdown. Er wordt onder meer gekeken naar langere schooldagen en kortere vakanties, zegt minister van Onderwijs Gavin Williamson tegen Sky News.

Stappenplan

De Britse regering wil na het heropenen van de scholen nog meer coronamaatregelen versoepelen. Premier Boris Johnson kwam vorige maand met een stappenplan. Niet-essentiële winkels, kappers en sportscholen gaan mogelijk op 12 april weer open in Engeland.

Het Verenigd Koninkrijk wordt in Europa gezien als koploper op vaccinatiegebied. Meer dan 20 miljoen van de circa 66 miljoen Britten hebben in elk geval één prik gehad van een coronavaccin.

Meer uit Buitenland

Meer arrestaties om plannen aanval op Trumps verjaardag

WASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.

1 uur geleden
DUP-leider Jeffrey Donaldson schuldig aan 18 zedenmisdrijven

BELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.

7 uur geleden
België verleent Taliban visa voor EU-overleg

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.

7 uur geleden
Franse premier belegt crisisberaad over hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.

8 uur geleden
Amerikaanse muziekproducent Clive Davis (94) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse muziekproducent Clive Davis is maandag op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woning in New York. Dat heeft zijn familie bevestigd aan The New York Times. De voormalige platenbaas werd eerder deze maand opgenomen vanwege gezondheidsproblemen.

9 uur geleden
Doden en veel gewonden door explosie in aardgascomplex Qatar

RAS LAFFAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote ontploffing in een industriële zone in Qatar zijn zeker dertien doden en 66 gewonden gevallen. De explosie was zondag bij aardgasbedrijf Barzan in de industriewijk Ras Laffan, waar het grootste centrum voor vloeibaar aardgas ter wereld is gevestigd. De export van vloeibaar aardgas wordt niet door dit incident getroffen en er zijn geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen, aldus de autoriteiten.

12 uur geleden
Andy Burnham in Brits parlement beëdigd als parlementariër

LONDEN (ANP) - De Britse politicus Andy Burnham is in het Britse parlement beëdigd als parlementariër. Dit betekent dat hij officieel Keir Starmer op kan volgen als premier. Burnham won de verkiezing in het district Makerfield vorige week. Hij stelde zich speciaal verkiesbaar om het binnen zijn Labour-partij op te kunnen nemen tegen Starmer.

12 uur geleden