Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse kinderen weer naar school na versoepeling lockdown

Engelse kinderen weer naar school na versoepeling lockdown

LONDEN (ANP) - Miljoenen Engelse scholieren konden maandag na een maandenlange lockdown weer naar school. De Britse regering bouwt de strenge coronamaatregelen stapsgewijs af en de heropening van de scholen wordt gezien als de eerste grote stap.

De meeste leerlingen op basisscholen mochten maandag al terug naar hun klaslokaal. Sommige oudere scholieren moeten nog even geduld hebben. Middelbare scholen openen stapsgewijs. Daar worden scholieren ook getest op het coronavirus. De autoriteiten stuurden bijna 57 miljoen sneltesten naar scholen. Gezinnen met kinderen krijgen ook toegang tot twee gratis sneltesten per week.

De autoriteiten kijken nog hoe ze leerlingen kunnen helpen met leerachterstanden die ze opliepen tijdens de lockdown. Er wordt onder meer gekeken naar langere schooldagen en kortere vakanties, zegt minister van Onderwijs Gavin Williamson tegen Sky News.

Stappenplan

De Britse regering wil na het heropenen van de scholen nog meer coronamaatregelen versoepelen. Premier Boris Johnson kwam vorige maand met een stappenplan. Niet-essentiële winkels, kappers en sportscholen gaan mogelijk op 12 april weer open in Engeland.

Het Verenigd Koninkrijk wordt in Europa gezien als koploper op vaccinatiegebied. Meer dan 20 miljoen van de circa 66 miljoen Britten hebben in elk geval één prik gehad van een coronavaccin.

Meer uit Buitenland

Bron: politie denkt aan opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - De politie denkt dat de ontsporing van een trein tussen de Noord-Franse steden Rouen en Caen vrijdag het gevolg was van sabotage, meldt een anonieme politiebron aan persbureau AFP. De trein had 186 passagiers aan boord en 44 mensen raakten gewond. Een van hen is er slecht aan toe.

37 minuten geleden
Poetin wijt winst AfD aan 'systeemfouten' Westen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wijt de verkiezingswinst van de radicaalrechtse AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt aan "systeemfouten" van het Westen. Volgens hem zijn ook andere politieke ontwikkelingen in Europa daarvan het gevolg.

3 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

9 uur geleden
Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

17 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

17 uur geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

19 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

20 uur geleden