Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse internationals na overtreden coronaregels uit selectie

Engelse internationals na overtreden coronaregels uit selectie

REYKJAVIK (ANP) - De jonge internationals Phil Foden (Manchester City) en Mason Greenwood (Manchester United) zijn uit de Engelse voetbalselectie gezet wegens het overtreden van de coronaregels. Ze spelen dinsdag niet mee tegen Denemarken in de tweede groepswedstrijd in de Nations League, zo bevestigde bondscoach Gareth Southgate.

De twee zouden afgelopen dagen gedurende hun verblijf in IJsland vrouwen hebben meegenomen naar hun hotelkamer. Over dit verhaal liet Southgate zich niet uit. "Wat er precies is gebeurd moeten we nog uitzoeken. Op dit moment hebben we onvoldoende informatie. Met de informatie die we wel hebben is besloten dat we deze jongens niet meer met de groep kunnen laten meetrainen. Ze moeten naar huis."

Over verdere consequenties voor de spelers liet de bondscoach zich nog niet uit. "Ze hebben de 'bubbel' verlaten en dat is bijzonder ernstig. Natuurlijk realiseer ik me dat het om jonge jongens gaat, maar bij deze pandemie moet iedereen zijn verantwoordelijkheid nemen. Jong en oud. Wat dit op de langere termijn voor hen voor gevolgen heeft weet ik nog niet. Ze hebben hun excuses aangeboden, maar daarmee is de zaak uiteraard nog niet afgedaan."

Vaker incidenten

In het kader van de Nations League won Engeland zaterdag in Reykjavik met 1-0. Foden en Greenwood debuteerden in dat duel.

Er spelen zich wel vaker incidenten af rond internationals van Engeland. Zo ontbreekt momenteel ook Harry Maguire in de selectie. De aanvoerder van Manchester United werd onlangs door een Griekse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 maanden en 10 dagen wegens een vechtpartij op een Grieks eiland. Omdat hij nog geen strafblad had, hoeft hij niet de cel in.

De speler ontkent alle beschuldigingen en liet weten in beroep te gaan. Southgate liet weten dat Maguire mogelijk in oktober bij de volgende interlands weer mag meedoen.

Meer uit Voetbal

Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

11 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

14 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

14 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

15 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

19 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

21 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

23 uur geleden