Engelse internationals na overtreden coronaregels uit selectie
REYKJAVIK (ANP) - De jonge internationals Phil Foden (Manchester City) en Mason Greenwood (Manchester United) zijn uit de Engelse voetbalselectie gezet wegens het overtreden van de coronaregels. Ze spelen dinsdag niet mee tegen Denemarken in de tweede groepswedstrijd in de Nations League, zo bevestigde bondscoach Gareth Southgate.
De twee zouden afgelopen dagen gedurende hun verblijf in IJsland vrouwen hebben meegenomen naar hun hotelkamer. Over dit verhaal liet Southgate zich niet uit. "Wat er precies is gebeurd moeten we nog uitzoeken. Op dit moment hebben we onvoldoende informatie. Met de informatie die we wel hebben is besloten dat we deze jongens niet meer met de groep kunnen laten meetrainen. Ze moeten naar huis."
Over verdere consequenties voor de spelers liet de bondscoach zich nog niet uit. "Ze hebben de 'bubbel' verlaten en dat is bijzonder ernstig. Natuurlijk realiseer ik me dat het om jonge jongens gaat, maar bij deze pandemie moet iedereen zijn verantwoordelijkheid nemen. Jong en oud. Wat dit op de langere termijn voor hen voor gevolgen heeft weet ik nog niet. Ze hebben hun excuses aangeboden, maar daarmee is de zaak uiteraard nog niet afgedaan."
Vaker incidenten
In het kader van de Nations League won Engeland zaterdag in Reykjavik met 1-0. Foden en Greenwood debuteerden in dat duel.
Er spelen zich wel vaker incidenten af rond internationals van Engeland. Zo ontbreekt momenteel ook Harry Maguire in de selectie. De aanvoerder van Manchester United werd onlangs door een Griekse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 maanden en 10 dagen wegens een vechtpartij op een Grieks eiland. Omdat hij nog geen strafblad had, hoeft hij niet de cel in.
De speler ontkent alle beschuldigingen en liet weten in beroep te gaan. Southgate liet weten dat Maguire mogelijk in oktober bij de volgende interlands weer mag meedoen.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.
5 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
14 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
15 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
1 dag geleden