Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse internationals na overtreden coronaregels uit selectie

Engelse internationals na overtreden coronaregels uit selectie

REYKJAVIK (ANP) - De jonge internationals Phil Foden (Manchester City) en Mason Greenwood (Manchester United) zijn uit de Engelse voetbalselectie gezet wegens het overtreden van de coronaregels. Ze spelen dinsdag niet mee tegen Denemarken in de tweede groepswedstrijd in de Nations League, zo bevestigde bondscoach Gareth Southgate.

De twee zouden afgelopen dagen gedurende hun verblijf in IJsland vrouwen hebben meegenomen naar hun hotelkamer. Over dit verhaal liet Southgate zich niet uit. "Wat er precies is gebeurd moeten we nog uitzoeken. Op dit moment hebben we onvoldoende informatie. Met de informatie die we wel hebben is besloten dat we deze jongens niet meer met de groep kunnen laten meetrainen. Ze moeten naar huis."

Over verdere consequenties voor de spelers liet de bondscoach zich nog niet uit. "Ze hebben de 'bubbel' verlaten en dat is bijzonder ernstig. Natuurlijk realiseer ik me dat het om jonge jongens gaat, maar bij deze pandemie moet iedereen zijn verantwoordelijkheid nemen. Jong en oud. Wat dit op de langere termijn voor hen voor gevolgen heeft weet ik nog niet. Ze hebben hun excuses aangeboden, maar daarmee is de zaak uiteraard nog niet afgedaan."

Vaker incidenten

In het kader van de Nations League won Engeland zaterdag in Reykjavik met 1-0. Foden en Greenwood debuteerden in dat duel.

Er spelen zich wel vaker incidenten af rond internationals van Engeland. Zo ontbreekt momenteel ook Harry Maguire in de selectie. De aanvoerder van Manchester United werd onlangs door een Griekse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 maanden en 10 dagen wegens een vechtpartij op een Grieks eiland. Omdat hij nog geen strafblad had, hoeft hij niet de cel in.

De speler ontkent alle beschuldigingen en liet weten in beroep te gaan. Southgate liet weten dat Maguire mogelijk in oktober bij de volgende interlands weer mag meedoen.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund houdt met zege op Leverkusen hoop op plek 4

LEVERKUSEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft de kansen op het halen van Champions League-voetbal levend gehouden. De ploeg van trainer Niko Kovac won met 4-2 van Bayer Leverkusen, dat vertrekkend coach Xabi Alonso bij zijn laatste thuiswedstrijd geen zege kon bezorgen.

6 minuten geleden
PSV houdt met winst in De Kuip titelrace met Ajax open

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft met een zwaarbevochten 3-2-overwinning op Feyenoord het mogelijke titelfeest van Ajax met in ieder geval een speelronde uitgesteld. Nummer 2 PSV staat met nog twee wedstrijden te gaan 1 punt achter op koploper Ajax. De Amsterdammers spelen op zondagmiddag nog thuis tegen NEC. Het verschil tussen PSV en nummer 3 Feyenoord is met 8 punten onoverbrugbaar groot. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de Champions League.

1 uur geleden
FC Twente bezorgt FC Utrecht eerste uitnederlaag in ruim een jaar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft dankzij een 2-0-zege op FC Utrecht het behalen van de vijfde plaats in de Eredivisie nog altijd in eigen hand. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte na een mindere periode de tweede overwinning op rij en houdt AZ, dat zondagmiddag nog tegen FC Groningen speelt, in ieder geval achter zich.

1 uur geleden
Ajax begint met Weghorst en Pasveer aan mogelijk kampioensduel

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst begint met Ajax aan de mogelijke kampioenswedstrijd tegen NEC. De spits vervangt Brian Brobbey, die afgelopen week een enkelblessure heeft opgelopen op de training. Brobbey zit wel op de bank als het duel om 16.45 uur begint in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA.

2 uur geleden
Voetbalster Brugts scoort bij 9-0-zege in kampioensduel Barcelona

SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn door een 9-0-zege bij Real Betis voor de zesde keer op rij kampioen van Spanje. Oranje-international Esmee Brugts maakte de derde treffer in het kampioensduel met de gedegradeerde club uit Sevilla.

2 uur geleden
Newcastle derde in Premier League na zege op Chelsea

NEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een Champions League-ticket een belangrijke zege geboekt op concurrent Chelsea. De ploeg uit het noorden van Engeland won in het eigen St. James' Park met 2-0 en staat nu derde in de Premier League achter kampioen Liverpool en Arsenal.

2 uur geleden
PEC Zwolle en Go Ahead Eagles spelen opnieuw gelijk in derby

ZWOLLE (ANP) - De IJsselderby tussen PEC Zwolle en Go Ahead Eagles heeft net als de afgelopen drie edities geen winnaar opgeleverd. De club uit Deventer kwam na een zwakke eerste helft vlak na rust op voorsprong in Zwolle via Evert Linthorst, het eerste doelpunt van de ploeg sinds de bekerwinst vorige maand. Younes Namli bepaalde in de 65e minuut de eindstand op 1-1.

3 uur geleden