Engelse internationals na overtreden coronaregels uit selectie
REYKJAVIK (ANP) - De jonge internationals Phil Foden (Manchester City) en Mason Greenwood (Manchester United) zijn uit de Engelse voetbalselectie gezet wegens het overtreden van de coronaregels. Ze spelen dinsdag niet mee tegen Denemarken in de tweede groepswedstrijd in de Nations League, zo bevestigde bondscoach Gareth Southgate.
De twee zouden afgelopen dagen gedurende hun verblijf in IJsland vrouwen hebben meegenomen naar hun hotelkamer. Over dit verhaal liet Southgate zich niet uit. "Wat er precies is gebeurd moeten we nog uitzoeken. Op dit moment hebben we onvoldoende informatie. Met de informatie die we wel hebben is besloten dat we deze jongens niet meer met de groep kunnen laten meetrainen. Ze moeten naar huis."
Over verdere consequenties voor de spelers liet de bondscoach zich nog niet uit. "Ze hebben de 'bubbel' verlaten en dat is bijzonder ernstig. Natuurlijk realiseer ik me dat het om jonge jongens gaat, maar bij deze pandemie moet iedereen zijn verantwoordelijkheid nemen. Jong en oud. Wat dit op de langere termijn voor hen voor gevolgen heeft weet ik nog niet. Ze hebben hun excuses aangeboden, maar daarmee is de zaak uiteraard nog niet afgedaan."
Vaker incidenten
In het kader van de Nations League won Engeland zaterdag in Reykjavik met 1-0. Foden en Greenwood debuteerden in dat duel.
Er spelen zich wel vaker incidenten af rond internationals van Engeland. Zo ontbreekt momenteel ook Harry Maguire in de selectie. De aanvoerder van Manchester United werd onlangs door een Griekse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 maanden en 10 dagen wegens een vechtpartij op een Grieks eiland. Omdat hij nog geen strafblad had, hoeft hij niet de cel in.
De speler ontkent alle beschuldigingen en liet weten in beroep te gaan. Southgate liet weten dat Maguire mogelijk in oktober bij de volgende interlands weer mag meedoen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
1 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.
8 uur geledenPRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
13 uur geleden