Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse gezondheidsdienst: 'mixen' coronavaccins soms toegestaan

Engelse gezondheidsdienst: 'mixen' coronavaccins soms toegestaan

LONDEN (ANP) - De Engelse gezondheidsdienst PHE heeft benadrukt dat mensen alleen onder uitzonderlijke omstandigheden worden ingeënt met twee verschillende coronavaccins. De dienst reageert daarmee op kritiek op nieuwe richtlijnen voor zorgverleners, waar instaat dat daar onder sommige omstandigheden toe besloten kan worden.

Britten die worden gevaccineerd tegen het coronavirus, krijgen nu in principe twee prikken. In de richtlijnen staat dat als het vaccin waar iemand de eerste keer mee is ingeënt niet meer beschikbaar is of niet bekend is, ook een ander middel kan worden aangeboden. Experts vroegen zich direct af of dat zogenoemde 'mixen' wel een goed idee is.

Het Verenigd Koninkrijk heeft twee coronavaccins goedgekeurd: het ook in de EU gebruikte middel van Pfizer/BioNtech en het vaccin van Oxford/AstraZeneca. Met dat laatste middel worden overigens nog geen Britten ingeënt. Daar wordt komende week mee begonnen.

Uitzondering

Een PHE-bestuurder benadrukte bij Sky News dat het 'mixen' van vaccins waar mogelijk moet worden vermeden. "Als je eerst een dosis krijgt van het Pfizer-vaccin, is het niet de bedoeling dat je daarna het AstraZeneca-middel krijgt en vice versa", aldus dokter Mary Ramsay.

Ramsay erkende dat het soms kan voorkomen dat toch een uitzondering gemaakt moet worden. "Al het mogelijke moet gedaan worden om mensen hetzelfde vaccin aan te bieden. Maar als dat niet mogelijk is, kan beter een tweede dosis van een ander vaccin worden aangeboden dan helemaal niks."

Meer uit Buitenland

Niet 9000 maar 5000 militairen VS minder, vooral Polen geraakt

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.

1 uur geleden
Luchtalarm moet vervangen worden door alternatief systeem

DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.

1 uur geleden
Nobelprijswinnaar wil vliegveld Goma open om strijd tegen ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.

1 uur geleden
Spaanse oud-premier Zapatero bepleit onschuld in coronazaak

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."

2 uur geleden
Tientallen doden bij droneaanval op markt in zuiden Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een markt in het zuiden van Soedan zijn zeker 28 mensen om het leven gekomen, melden autoriteiten in dat land. Ook raakten minstens 23 mensen gewond bij de aanval op Ghubaysh, dat in handen van paramilitaire strijdkrachten is. De gewonden zouden zijn overgebracht naar een lokaal ziekenhuis.

2 uur geleden
Reuters: China heeft in het geheim Russische militairen getraind

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.

4 uur geleden
EU-erelintje uitgereikt aan Angela Merkel

STRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.

4 uur geleden