Engelse finale van Champions League verplaatst naar Porto
NYON (ANP) - De finale van de Champions League tussen de Engelse clubs Manchester City en Chelsea wordt op zaterdag 29 mei niet in Istanbul gehouden, maar in de Portugese stad Porto. De Europese voetbalbond UEFA heeft dat bevestigd. Van beide clubs mogen 6000 supporters het Estádio do Dragão in. Het stadion van FC Porto huisvestte in 2004 de finale van het EK.
Istanbul zou vorig jaar al de finale van de Champions League huisvesten, maar als gevolg van de coronacrisis werd het laatste deel van het Europese bekertoernooi uitgespeeld in de Portugese stad Lissabon. Bayern München pakte daar de eindzege. Istanbul zou dit seizoen alsnog de finale mogen organiseren in het Atatürk-stadion, maar de Britse regering heeft Turkije vanwege het coronavirus op de zogenoemde rode lijst staan. Dat betekent dat iedereen die vanuit dergelijke landen Groot-Brittannië binnenkomt, op eigen kosten tien dagen in hotelquarantaine moet. Dat zou het voor Engelse fans bijzonder moeilijk maken om het duel in Istanbul bij te wonen.
De UEFA heeft even overwogen om de finale van dit jaar in Engeland te laten spelen, omdat met City en Chelsea twee Engelse clubs tegenover elkaar staan. De Britse regering weigerde echter om op de coronaregels uitzonderingen te maken voor de staf van de UEFA, sponsoren en VIP's.
Symbool van hoop
De Portugese autoriteiten boden uitkomst. Portugal staat voor de Britten op de 'groene' lijst, wat betekent dat spelers, fans en officials zonder problemen en quarantaine-maatregelen op en neer kunnen gaan naar Porto.
De UEFA moet in samenspraak met de Portugese autoriteiten nog precies vaststellen hoeveel mensen er op 29 mei naar binnen mogen, maar duidelijk is dat beide clubs 6000 supporters mogen meenemen. "Hopelijk wordt deze finale een symbool van hoop voor Europa na een moeilijke periode", zei UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin, die de Turkse voetbalbond bedankte voor de flexibiliteit. "Ik hoop dat we in de nabije toekomst naar Istanbul en Turkije kunnen voor een Champions Leaguefinale en veel andere evenementen."
Voor de komende jaren zijn de finales van de Champions League al toegewezen aan Sint-Petersburg (2022), München (2023) en Londen (2024).
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente ziet de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben de afgelopen wedstrijden steeds meer een FC Twente gezien dat speelt zoals we willen spelen. Dat willen we zondag bevestigen. Ons spel kan in bepaalde fases beter, maar de laatste duels geven ons vertrouwen. Feyenoord - FC Twente is een wedstrijd om naar uit te kijken", zegt hij op de website van FC Twente.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-spits Robert Lewandowski is hersteld van zijn hamstringblessure en keert terug in de selectie van de Spaanse kampioen. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick op een persconferentie, een dag voor de ontmoeting met Villarreal in de Spaanse competitie. Lewandowski (37) miste de laatste twee wedstrijden vanwege hamstringklachten.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
19 uur geleden