Engelse finale van Champions League verplaatst naar Porto
NYON (ANP) - De finale van de Champions League tussen de Engelse clubs Manchester City en Chelsea wordt op zaterdag 29 mei niet in Istanbul gehouden, maar in de Portugese stad Porto. De Europese voetbalbond UEFA heeft dat bevestigd. Van beide clubs mogen 6000 supporters het Estádio do Dragão in. Het stadion van FC Porto huisvestte in 2004 de finale van het EK.
Istanbul zou vorig jaar al de finale van de Champions League huisvesten, maar als gevolg van de coronacrisis werd het laatste deel van het Europese bekertoernooi uitgespeeld in de Portugese stad Lissabon. Bayern München pakte daar de eindzege. Istanbul zou dit seizoen alsnog de finale mogen organiseren in het Atatürk-stadion, maar de Britse regering heeft Turkije vanwege het coronavirus op de zogenoemde rode lijst staan. Dat betekent dat iedereen die vanuit dergelijke landen Groot-Brittannië binnenkomt, op eigen kosten tien dagen in hotelquarantaine moet. Dat zou het voor Engelse fans bijzonder moeilijk maken om het duel in Istanbul bij te wonen.
De UEFA heeft even overwogen om de finale van dit jaar in Engeland te laten spelen, omdat met City en Chelsea twee Engelse clubs tegenover elkaar staan. De Britse regering weigerde echter om op de coronaregels uitzonderingen te maken voor de staf van de UEFA, sponsoren en VIP's.
Symbool van hoop
De Portugese autoriteiten boden uitkomst. Portugal staat voor de Britten op de 'groene' lijst, wat betekent dat spelers, fans en officials zonder problemen en quarantaine-maatregelen op en neer kunnen gaan naar Porto.
De UEFA moet in samenspraak met de Portugese autoriteiten nog precies vaststellen hoeveel mensen er op 29 mei naar binnen mogen, maar duidelijk is dat beide clubs 6000 supporters mogen meenemen. "Hopelijk wordt deze finale een symbool van hoop voor Europa na een moeilijke periode", zei UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin, die de Turkse voetbalbond bedankte voor de flexibiliteit. "Ik hoop dat we in de nabije toekomst naar Istanbul en Turkije kunnen voor een Champions Leaguefinale en veel andere evenementen."
Voor de komende jaren zijn de finales van de Champions League al toegewezen aan Sint-Petersburg (2022), München (2023) en Londen (2024).
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
9 uur geleden