Engelse finale van Champions League verplaatst naar Porto
NYON (ANP) - De finale van de Champions League tussen de Engelse clubs Manchester City en Chelsea wordt op zaterdag 29 mei niet in Istanbul gehouden, maar in de Portugese stad Porto. De Europese voetbalbond UEFA heeft dat bevestigd. Van beide clubs mogen 6000 supporters het Estádio do Dragão in. Het stadion van FC Porto huisvestte in 2004 de finale van het EK.
Istanbul zou vorig jaar al de finale van de Champions League huisvesten, maar als gevolg van de coronacrisis werd het laatste deel van het Europese bekertoernooi uitgespeeld in de Portugese stad Lissabon. Bayern München pakte daar de eindzege. Istanbul zou dit seizoen alsnog de finale mogen organiseren in het Atatürk-stadion, maar de Britse regering heeft Turkije vanwege het coronavirus op de zogenoemde rode lijst staan. Dat betekent dat iedereen die vanuit dergelijke landen Groot-Brittannië binnenkomt, op eigen kosten tien dagen in hotelquarantaine moet. Dat zou het voor Engelse fans bijzonder moeilijk maken om het duel in Istanbul bij te wonen.
De UEFA heeft even overwogen om de finale van dit jaar in Engeland te laten spelen, omdat met City en Chelsea twee Engelse clubs tegenover elkaar staan. De Britse regering weigerde echter om op de coronaregels uitzonderingen te maken voor de staf van de UEFA, sponsoren en VIP's.
Symbool van hoop
De Portugese autoriteiten boden uitkomst. Portugal staat voor de Britten op de 'groene' lijst, wat betekent dat spelers, fans en officials zonder problemen en quarantaine-maatregelen op en neer kunnen gaan naar Porto.
De UEFA moet in samenspraak met de Portugese autoriteiten nog precies vaststellen hoeveel mensen er op 29 mei naar binnen mogen, maar duidelijk is dat beide clubs 6000 supporters mogen meenemen. "Hopelijk wordt deze finale een symbool van hoop voor Europa na een moeilijke periode", zei UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin, die de Turkse voetbalbond bedankte voor de flexibiliteit. "Ik hoop dat we in de nabije toekomst naar Istanbul en Turkije kunnen voor een Champions Leaguefinale en veel andere evenementen."
Voor de komende jaren zijn de finales van de Champions League al toegewezen aan Sint-Petersburg (2022), München (2023) en Londen (2024).
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
6 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
20 uur geleden