Engelse fans hebben nog volop vertrouwen in bondscoach Wiegman
LONDEN (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman lijkt, ondanks de mindere prestaties van de Engelse voetbalsters de afgelopen maanden, niet te hoeven vrezen voor haar baan. Als de verliezend WK-finalist vanaf 20.45 uur op Wembley niet weet te winnen van Oranje, zijn de Olympische Spelen al buiten bereik. Volgens enkele van de ruim 75.000 aanwezige toeschouwers ligt dat niet aan Wiegman.
De 54-jarige Nederlandse verloor met Engeland drie van de laatste vijf duels: de WK-finale tegen Spanje en de Nations League-uitduels met België en Nederland. Dat zijn evenveel nederlagen als in de 41 wedstrijden daarvoor. "Maar ze heeft ons ook zoveel mooie resultaten bezorgd, zoals de Europese titel vorig jaar en de tweede plek op het WK", zegt een stel uit Londen. "Ze blijft de beste coach die er is."
Ook van twee fans uit Essex hoeft Wiegman niet te vertrekken als Engeland niet wint van Oranje. Ze verwachten echter dat de 3 punten 'gewoon' in Engeland blijven. "Dit wordt een eitje: 2-0. We hebben nog alle vertrouwen in Wiegman."
Aan kop
Een moeder en dochter uit Cambridge zoeken de oorzaak van de recente nederlagen meer bij de speelsters dan bij de bondscoach. Een eenvoudige zege verwachten zij niet. "We gaan het zien, er kan van alles gebeuren."
Oranje gaat met nog twee duels te gaan aan kop in de Nations League-poule met 9 punten, Engeland staat derde met 6 punten. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Olympische Spelen. Omdat Nederland een beter onderling resultaat heeft, moet de ploeg van Wiegman van Oranje winnen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de komst van Rodri bevestigd. De 30-jarige middenvelder heeft een contract van vier jaar ondertekend bij de kampioen van Spanje. Hij komt over van Manchester City.
16 minuten geledenCAGLIARI (ANP) - Voetballer Yael Trepy (20) wordt kunstmatig in slaap gehouden en ligt aan de beademing. Dat meldt zijn club Cagliari dinsdag in een update over zijn gezondheid. De Italiaanse club maakte maandag bekend dat de jonge Fransman is opgenomen op de intensive care.
49 minuten geledenTURIJN (ANP) - Doelman Guglielmo Vicario speelt dit seizoen voor Juventus. De club uit Turijn huurt de 29-jarige Italiaan van Tottenham Hotspur.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalcompetitie Premier League gaat dit seizoen voor het eerst bevindingen van het onafhankelijke Key Match Incidents (KMI) Panel, dat beslissingen van scheidsrechters en de VAR beoordeelt, publiceren. Dit moet zorgen voor meer transparantie, zo meldt de topcompetitie dinsdag.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder hoopt woensdag in de play-offs van de Champions League tegen het Noorse Bodø/Glimt op een stunt. Volgens de coach van de Nijmegenaren is het daarbij cruciaal dat zijn ploeg het eerste halfuur goed doorkomt. "Ik hoop dat we in de wedstrijd blijven en dat we er nog steeds goed voor staan als we naar Noorwegen gaan", zei Schreuder in de persconferentie in aanloop naar de heenwedstrijd op woensdag. De return is volgende week in Noorwegen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman kijkt bij zijn overgang van PSV naar Borussia Dortmund terug op "magische jaren" in Eindhoven. "Ik heb hier acht prijzen gewonnen, geweldige Europese wedstrijden beleefd, vrienden voor het leven gemaakt, ben speler van het Nederlands elftal geworden, mijn kinderen zijn hier in Brabant geboren en zo kan ik nog wel even doorgaan", aldus de voetballer in een persbericht van PSV waarin zijn overgang definitief is bekendgemaakt.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay blijft toch bij Corinthians. De 32-jarige voetballer heeft zijn overeenkomst bij de Braziliaanse voetbalclub verlengd. Dat heeft clubvoorzitter Osmar Stabile naar buiten gebracht. Depay zou een contract tot juni 2028 tekenen.
10 uur geleden