Engelse bondscoach Southgate onder druk na zware thuisnederlaag
WOLVERHAMPTON (ANP) - De Engelse bondscoach Gareth Southgate staat vijf maanden voor het WK onder zware druk. Zijn ploeg verloor dinsdag in Wolverhampton met liefst 4-0 van Hongarije. Dat was de grootste thuisnederlaag voor Engeland in meer dan negentig jaar. Fans en analytici riepen al om ontslag, maar aanvoerder Harry Kane wilde daar na het debacle in Wolverhampton niets van weten. "Een vraag daarover zou ik niet eens moeten beantwoorden", sprak de aanvaller, die toegaf dat het vertoonde spel niet best was geweest.
"Dit was natuurlijk een avond om snel te vergeten, maar we moeten hiervan leren en verder gaan", zei Kane, die met zijn ploeg onder luid boegeroep het veld had verlaten. De woede richtte zich met name op Southgate, die zijn ploeg op het WK van 2018 naar de halve finales leidde en vorig jaar op het EK in eigen land pas in de finale werd gestuit door Italië.
De kenners, onder wie Gary Lineker, waren kritisch. Lineker sprak op Twitter de wens uit dat de Engelse nationale ploeg voortaan de speelstijl van Liverpool kopieert. Na vier duels in de Nations League zonder zege en met slechts één treffer was oud-Liverpoolprof Stephen Warnock op de BBC-radio explicieter: "Ik ben er niet zeker van dat hij de juiste man is. Er zijn andere kandidaten die meer geschikt zijn. Ik weet zeker dat Gareth Southgate nu onder druk staat."
Southgate nam de verantwoordelijkheid op zich. "We hebben niet vaak verloren en als je dan thuis zo'n zware nederlaag lijdt, doet dat zeer. Ik neem de schuld op me. Het was moeilijk om in elk duel het sterkste elftal op te stellen. We hebben deze periode vooral gebruikt als voorbereiding op het WK in Qatar. Ik heb geprobeerd jonge spelers een kans te geven maar ook steeds de juiste balans te vinden. Dat is niet gelukt. We haalden niet het niveau dat nodig is om dit soort wedstrijden te winnen." Engeland staat laatste in groep A3, waarin Hongarije de verrassende leider is.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
13 minuten geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
15 minuten geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
7 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
8 uur geleden