Engelse bondscoach Southgate denkt aan vertrek bij uitschakeling
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Gareth Southgate verwacht dat het EK voetbal in Duitsland zijn laatste kans is op een hoofdprijs met Engeland. Het contract van de 53-jarige oud-speler loopt in december af. "Als we niet winnen, zal ik hier waarschijnlijk niet meer zijn. Dan is dit misschien wel de laatste kans", aldus Southgate.
"Ik denk dat ongeveer de helft van de bondscoaches na een toernooi vertrekt, dat is de aard van het internationale voetbal", zei Southgate tegen de Duitse krant Bild. "Ik bekleed deze functie bijna acht jaar en we zijn er dichtbij geweest. Ik weet dat je niet steeds tegen het publiek kan zeggen, 'nog een beetje meer, graag', want op een gegeven moment zullen mensen het vertrouwen verliezen in je boodschap."
"Als wij een geweldig team willen zijn en ik een topcoach, dan moet je presteren op de grote momenten", aldus Southgate. Engeland verloor onder Southgate de EK-finale van 2020 tegen Italië en eindigde een jaar eerder als derde in de Nations League. Op het laatste WK werd Engeland in de kwartfinales uitgeschakeld door verliezend finalist Frankrijk.
Engeland speelt zondag zijn eerste wedstrijd tegen Servië, waarna duels tegen Denemarken en Slovenië volgen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan het tuchtreglement aan te passen om een herhaling te voorkomen van de controverse na het intrekken van de rode kaart voor Folarin Balogun tijdens het WK voetbal. Daartoe zou op donderdag tijdens de FIFA-raad in Zürich een voorstel worden gepresenteerd. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van berichtgeving van The Athletic.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - De Kroatische politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag 57 mensen aangehouden na een confrontatie tussen fans van Ajax en Hajduk Split, melden Kroatische media. De twee clubs spelen donderdagavond tegen elkaar in de Conference League en volgens onder meer onlinekrant index.hr moest de politie ingrijpen om gevechten tussen honderden supporters te voorkomen.
7 uur geledenROME (ANP) - Marten de Roon en Donyell Malen hebben woensdag in de Champions League hun waarde voor AS Roma bewezen. De twee Nederlanders namen in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid alle drie de doelpunten van de Italianen voor hun rekening. Genoeg voor een goed resultaat was het niet, want Real Madrid scoorde in de laatste tien minuten drie keer uit een hoekschop en won alsnog: 3-4.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Cesc Fàbregas zocht niet naar excuses na de nederlaag van Como tegen Feyenoord in de Champions League (3-2). "Feyenoord was gewoon veel beter", zei hij in de perskamer van De Kuip.
18 uur geledenVENETIË (ANP) - Venezia is de vierde club in de Serie A die dit seizoen van trainer is gewisseld. Davide Nicola volgt bij hekkensluiter Giovanni Stroppa op. Venezia verloor de eerste zes competitiewedstrijden en kreeg al zestien doelpunten tegen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Champions League binnen. De koploper van de Eredivisie beloonde zich tijdens een vermakelijk optreden met een zege op Como (3-2).
19 uur geledenLINZ (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. Het elftal van trainer Andoni Iraola was in Oostenrijk veel te sterk voor LASK: 3-6.
19 uur geleden