Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse bondscoach noemt link naar United 'respectloos'

Engelse bondscoach noemt link naar United 'respectloos'

LONDEN (ANP) - Bondscoach Gareth Southgate heeft zich afgezet tegen berichten in Britse media waarin hij wordt genoemd als vervanger van trainer Erik ten Hag bij Manchester United.

"Ten eerste: ik ben bondscoach van Engeland en heb ik de taak om met Engeland Europees kampioen te worden. Ten tweede: Manchester United heeft op dit moment een coach en ik vind het getuigen van weinig respect om te speculeren over zijn positie", zei Southgate in aanloop naar de vriendschappelijke interland tussen Engeland en Brazilië zaterdag op Wembley.

Southgate (53) is al acht jaar bondscoach van Engeland. Zijn contract loopt eind 2024 af. "Mijn focus ligt op het EK en ik praat voor dat toernooi met niemand anders dan met de bond. Dat heb ik nooit gedaan", aldus de oud-international, die zijn vierde grote toernooi ingaat als bondscoach van Engeland. "Bovendien ben ik voorzitter van de trainersvakbond, dus heb helemaal geen tijd voor dit soort verhalen."

Ten Hag beleeft een wisselvallig seizoen met Manchester United. De ploeg staat zesde in de Premier League en doet niet mee in de strijd om de titel. De ploeg zit nog wel in het bekertoernooi om de FA Cup.

Meer uit Voetbal

Curaçao-doelman Room pakt record reddingen in 0-0 tegen Ecuador

KANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.

3 uur geleden
Japanse bondscoach prijst Ajacieden Itakura en Tomiyasu op WK

MONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.

3 uur geleden
Doelman Room wil best een standbeeld van zichzelf op Curaçao 

KANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.

5 uur geleden
Japan schakelt met ruime zege Oranje-tegenstander Tunesië uit

MONTERREY (ANP) - Japan heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal weer naast het Nederlands elftal aan kop gemeld van groep F. Het elftal van bondscoach Hajime Moriyasu was in Monterrey met 4-0 te sterk voor Tunesië, dat daarmee is uitgeschakeld.

5 uur geleden
Advocaat draagt WK-succes met Curaçao op aan bevolking eiland

KANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat keek in de nacht van zaterdag op zondag vol trots terug op het 0-0 gelijkspel van Curaçao tegen Ecuador. De bondscoach gunde vooral de mensen van het eiland een resultaat nadat het nationale elftal de eerste WK-wedstrijd met 7-1 van Duitsland had verloren.

5 uur geleden
Minister Sterk (Sport) ziet dat sport op WK voetbal verbroedert

KANSAS CITY (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) heeft op het WK voetbal met eigen ogen gezien dat sport verbroedert. "In deze moeilijke tijden zorgt sport voor een zachte diplomatie", zei Sterk in Kansas City tegen het ANP waar ze samen met het koningspaar en prinses Ariane de wedstrijd van Curaçao tegen Ecuador bezocht. "Sport staat op het WK centraal. En dat is maar goed ook."

5 uur geleden
Spelers Oranje zien na ruime WK-zege veel ruimte voor verbetering

HOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.

6 uur geleden