Engelse arbiter Oliver leidt Ajax in Dortmund
DORTMUND (ANP) - Michael Oliver leidt woensdagavond de uitwedstrijd van Ajax tegen Borussia Dortmund in de Champions League. De Engelse arbiter krijgt langs de zijlijn assistentie van zijn landgenoten Stuart Burt en Simon Bennett. Stuart Attwell is de videoscheidsrechter van dienst.
Oliver leidde Ajax ook op 27 november 2018 in de uitwedstrijd tegen AEK Athene. Ajax won in de hoofdstad van Griekenland (0-2) en overwinterde daardoor voor het eerst in dertien jaar weer eens in de Champions League.
De club uit Amsterdam plaatst zich woensdag opnieuw voor de achtste finales als het Dortmund verslaat. Een gelijkspel kan ook voldoende zijn voor een plaats bij de laatste zestien ploegen van de Champions League. Maar daarvoor moet Sporting Portugal in eigen stadion wel punten verliezen tegen Besiktas. Ajax besluit de groepsfase van de Champions League met een uitwedstrijd tegen Besiktas (24 november) en een thuisduel met Sporting (7 december).
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
12 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
18 uur geleden