
Engelse arbiter Oliver leidt Ajax in Dortmund
DORTMUND (ANP) - Michael Oliver leidt woensdagavond de uitwedstrijd van Ajax tegen Borussia Dortmund in de Champions League. De Engelse arbiter krijgt langs de zijlijn assistentie van zijn landgenoten Stuart Burt en Simon Bennett. Stuart Attwell is de videoscheidsrechter van dienst.
Oliver leidde Ajax ook op 27 november 2018 in de uitwedstrijd tegen AEK Athene. Ajax won in de hoofdstad van Griekenland (0-2) en overwinterde daardoor voor het eerst in dertien jaar weer eens in de Champions League.
De club uit Amsterdam plaatst zich woensdag opnieuw voor de achtste finales als het Dortmund verslaat. Een gelijkspel kan ook voldoende zijn voor een plaats bij de laatste zestien ploegen van de Champions League. Maar daarvoor moet Sporting Portugal in eigen stadion wel punten verliezen tegen Besiktas. Ajax besluit de groepsfase van de Champions League met een uitwedstrijd tegen Besiktas (24 november) en een thuisduel met Sporting (7 december).
Meer uit Voetbal
BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
19 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
22 uur geleden