Engelse arbiter Oliver leidt Ajax in Dortmund
DORTMUND (ANP) - Michael Oliver leidt woensdagavond de uitwedstrijd van Ajax tegen Borussia Dortmund in de Champions League. De Engelse arbiter krijgt langs de zijlijn assistentie van zijn landgenoten Stuart Burt en Simon Bennett. Stuart Attwell is de videoscheidsrechter van dienst.
Oliver leidde Ajax ook op 27 november 2018 in de uitwedstrijd tegen AEK Athene. Ajax won in de hoofdstad van Griekenland (0-2) en overwinterde daardoor voor het eerst in dertien jaar weer eens in de Champions League.
De club uit Amsterdam plaatst zich woensdag opnieuw voor de achtste finales als het Dortmund verslaat. Een gelijkspel kan ook voldoende zijn voor een plaats bij de laatste zestien ploegen van de Champions League. Maar daarvoor moet Sporting Portugal in eigen stadion wel punten verliezen tegen Besiktas. Ajax besluit de groepsfase van de Champions League met een uitwedstrijd tegen Besiktas (24 november) en een thuisduel met Sporting (7 december).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
10 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
5 uur geleden