Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engelse arbiter Coote ook in opspraak om mogelijke matchfixing

Engelse arbiter Coote ook in opspraak om mogelijke matchfixing

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond FA heeft een onderzoek ingesteld naar scheidsrechter David Coote op verdenking van matchfixing. De Engelse krant The Sun onthulde eerder deze week dat Coote in 2019 een bekende zou hebben verteld dat hij een gele kaart zou geven aan Leeds United-speler Ezgjan Alioski. Volgens Coote zou de bekende daarom een weddenschap moeten afsluiten op geel voor Alioski. Coote hield zijn woord en gaf de speler geel.

"Ik weerleg met klem deze valse en lasterlijke beschuldigingen. Welke problemen ik ook heb gehad in mijn persoonlijke leven, ze hebben nooit mijn besluitvorming op het veld beïnvloed. Ik heb de integriteit van het spel altijd hoog in het vaandel gedragen, waarbij ik wedstrijden onpartijdig en naar mijn beste vermogen heb gefloten", zei Coote in een verklaring.

De Europese voetbalbond UEFA stelde twee weken geleden al een onderzoek in naar Coote. De bond schorste Coote al nadat een video was verschenen waarin hij Liverpool en oud-trainer Jürgen Klopp beledigde. The Sun verspreidde ook nog beelden waarop te zien zou zijn dat Coote tijdens zijn werk op het EK van afgelopen zomer wit poeder snuift.

De UEFA heeft nu een onderzoek ingesteld dat zich richt op ethische en disciplinaire zaken en om te kijken of Coote de regels van de bond heeft overtreden. Eerder schorste de Engelse scheidsrechtersorganisatie PGMOL Coote al voorlopig.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

8 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

8 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

9 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

11 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

11 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

18 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

20 uur geleden