
Engels voetbalteam knielt op EK als protest tegen racisme
LONDEN (ANP/RTR) - De spelers van het Engelse voetbalteam hebben besloten voor aanvang van hun wedstrijden op het EK te knielen als protest tegen racisme. Dat heeft bondscoach Gareth Southgate aangekondigd. "Negatieve reacties zullen we negeren", aldus de bondscoach, die sprak van een besluit dat de selectie in een gezamenlijke bijeenkomst heeft genomen.
"We zijn hier volledig eensgezind in, we zijn bereid elkaar te ondersteunen en het team te ondersteunen. We voelen ons meer dan ooit vastbesloten om dit toernooi te knielen voor de wedstrijden", aldus Southgate in aanloop naar de laatste oefenwedstrijd tegen Roemenië op zondag.
De internationals van Engeland knielden ook al in het duel met Oostenrijk afgelopen woensdag in Middlesbrough. Vanuit het publiek was gejoel te horen. "Die mensen zouden zich eens moeten verplaatsen in die jonge spelers en bedenken hoe zij zich dan zouden voelen. Maar die negatieve reacties zullen blijven en wij gaan ze negeren", zei de bondscoach.
Engeland treft in de groepsfase in het Londense stadion Wembley achtereenvolgens Kroatië, Schotland en Tsjechië.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
14 uur geleden