Engeland won maar één van laatste negen duels met Nederland
DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal is de laatste 25 jaar een lastige tegenstander voor de Engelse voetballers. Oranje ging in de groepsfase van het EK van 1996 met 4-1 hard onderuit. Van de negen duels die daarna nog volgden, verloor Nederland er maar eentje. Dat was tijdens het debuut van Ronald Koeman als bondscoach, in een vriendschappelijke wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA op 23 maart 2018: 0-1.
Van de acht andere wedstrijden won Nederland er vier en eindigden er vier onbeslist. Drie keer was Oranje de sterkste in een oefenwedstrijd, in 2001 (0-2), 2012 (2-3) en 2016 (1-2). De vierde overwinning volgde in juni 2019 tijdens de halve finale van de Nations League in Portugal, 3-1 na verlenging.
De vier gelijke spelen betroffen allemaal oefenduels, in 2002 (1-1), 2005 (0-0), 2006 (1-1) en 2009 (2-2).
Koeman stond als Oranje-international vier keer tegenover Engeland en verloor nooit (twee keer winst en twee keer gelijk). Eén van de zeges betrof de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Engeland op 13 oktober 1993 (2-0). Koeman opende in dat duel de score uit een vrije trap, terwijl hij net daarvoor aan rood ontsnapte na een overtreding op de doorgebroken David Platt. Oranje plaatste zich voor het WK in de Verenigde Staten, Engeland niet.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
3 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
12 uur geleden