
Engeland won maar één van laatste negen duels met Nederland
DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal is de laatste 25 jaar een lastige tegenstander voor de Engelse voetballers. Oranje ging in de groepsfase van het EK van 1996 met 4-1 hard onderuit. Van de negen duels die daarna nog volgden, verloor Nederland er maar eentje. Dat was tijdens het debuut van Ronald Koeman als bondscoach, in een vriendschappelijke wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA op 23 maart 2018: 0-1.
Van de acht andere wedstrijden won Nederland er vier en eindigden er vier onbeslist. Drie keer was Oranje de sterkste in een oefenwedstrijd, in 2001 (0-2), 2012 (2-3) en 2016 (1-2). De vierde overwinning volgde in juni 2019 tijdens de halve finale van de Nations League in Portugal, 3-1 na verlenging.
De vier gelijke spelen betroffen allemaal oefenduels, in 2002 (1-1), 2005 (0-0), 2006 (1-1) en 2009 (2-2).
Koeman stond als Oranje-international vier keer tegenover Engeland en verloor nooit (twee keer winst en twee keer gelijk). Eén van de zeges betrof de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Engeland op 13 oktober 1993 (2-0). Koeman opende in dat duel de score uit een vrije trap, terwijl hij net daarvoor aan rood ontsnapte na een overtreding op de doorgebroken David Platt. Oranje plaatste zich voor het WK in de Verenigde Staten, Engeland niet.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
11 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
17 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
19 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
21 uur geleden