Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland wedstrijd zonder publiek voor ongeregeldheden EK-finale

Engeland wedstrijd zonder publiek voor ongeregeldheden EK-finale

LONDEN (ANP) - De nationale voetbalploeg van Engeland moet de eerstkomende thuiswedstrijd zonder publiek spelen. Die straf legde de UEFA maandag op naar aanleiding van de ongeregeldheden rond de EK-finale in juli tegen Italië op Wembley. Als het binnen twee jaar weer misgaat bij een duel rond de Engelse ploeg, volgt opnieuw een straf van een wedstrijd zonder publiek.

De Engelse voetbalbond moet daarnaast een boete van 100.000 euro betalen. "Hoewel we teleurgesteld zijn over het vonnis, erkennen we de uitkomst", aldus de FA.

Britse hooligans zonder kaartje bestormden voor de verloren finale tegen Italië het stadion Wembley in Londen. Stewards werden onder de voet gelopen en ook zouden stewards fans zonder geldig entreebewijs in ruil voor geld binnen hebben gelaten, meldden ook getuigen destijds.

Nauwelijks lege stoeltjes

Op Wembley, een stadion met 90.000 zitplaatsen, waren vanwege de restricties rond het coronavirus 67.173 toeschouwers welkom tijdens de finale. Op televisie waren er nauwelijks lege stoeltjes te zien tijdens de eindstrijd. Ook zaten er supporters op trappen van het stadion.

"We veroordelen het verschrikkelijke gedrag van de mensen die hiervoor verantwoordelijk zijn en we betreuren het ten zeerste dat sommigen van hen het stadion konden betreden", meldt de FA verder. "We zijn vastbesloten dat dit nooit meer zal gebeuren."

De kwalificatiewedstrijden voor het WK worden gespeeld onder de vlag van de wereldvoetbalbond. Engeland hoeft daarom pas in juni, de eerstkomende wedstrijd in de strijd om de Nations League, zonder fans te voetballen.

Meer uit Voetbal

Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

3 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

13 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

16 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

17 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

18 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

20 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

20 uur geleden