Engeland wedstrijd zonder publiek voor ongeregeldheden EK-finale
LONDEN (ANP) - De nationale voetbalploeg van Engeland moet de eerstkomende thuiswedstrijd zonder publiek spelen. Die straf legde de UEFA maandag op naar aanleiding van de ongeregeldheden rond de EK-finale in juli tegen Italië op Wembley. Als het binnen twee jaar weer misgaat bij een duel rond de Engelse ploeg, volgt opnieuw een straf van een wedstrijd zonder publiek.
De Engelse voetbalbond moet daarnaast een boete van 100.000 euro betalen. "Hoewel we teleurgesteld zijn over het vonnis, erkennen we de uitkomst", aldus de FA.
Britse hooligans zonder kaartje bestormden voor de verloren finale tegen Italië het stadion Wembley in Londen. Stewards werden onder de voet gelopen en ook zouden stewards fans zonder geldig entreebewijs in ruil voor geld binnen hebben gelaten, meldden ook getuigen destijds.
Nauwelijks lege stoeltjes
Op Wembley, een stadion met 90.000 zitplaatsen, waren vanwege de restricties rond het coronavirus 67.173 toeschouwers welkom tijdens de finale. Op televisie waren er nauwelijks lege stoeltjes te zien tijdens de eindstrijd. Ook zaten er supporters op trappen van het stadion.
"We veroordelen het verschrikkelijke gedrag van de mensen die hiervoor verantwoordelijk zijn en we betreuren het ten zeerste dat sommigen van hen het stadion konden betreden", meldt de FA verder. "We zijn vastbesloten dat dit nooit meer zal gebeuren."
De kwalificatiewedstrijden voor het WK worden gespeeld onder de vlag van de wereldvoetbalbond. Engeland hoeft daarom pas in juni, de eerstkomende wedstrijd in de strijd om de Nations League, zonder fans te voetballen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
49 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
7 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
9 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
19 uur geleden