Engeland wedstrijd zonder publiek voor ongeregeldheden EK-finale
LONDEN (ANP) - De nationale voetbalploeg van Engeland moet de eerstkomende thuiswedstrijd zonder publiek spelen. Die straf legde de UEFA maandag op naar aanleiding van de ongeregeldheden rond de EK-finale in juli tegen Italië op Wembley. Als het binnen twee jaar weer misgaat bij een duel rond de Engelse ploeg, volgt opnieuw een straf van een wedstrijd zonder publiek.
De Engelse voetbalbond moet daarnaast een boete van 100.000 euro betalen. "Hoewel we teleurgesteld zijn over het vonnis, erkennen we de uitkomst", aldus de FA.
Britse hooligans zonder kaartje bestormden voor de verloren finale tegen Italië het stadion Wembley in Londen. Stewards werden onder de voet gelopen en ook zouden stewards fans zonder geldig entreebewijs in ruil voor geld binnen hebben gelaten, meldden ook getuigen destijds.
Nauwelijks lege stoeltjes
Op Wembley, een stadion met 90.000 zitplaatsen, waren vanwege de restricties rond het coronavirus 67.173 toeschouwers welkom tijdens de finale. Op televisie waren er nauwelijks lege stoeltjes te zien tijdens de eindstrijd. Ook zaten er supporters op trappen van het stadion.
"We veroordelen het verschrikkelijke gedrag van de mensen die hiervoor verantwoordelijk zijn en we betreuren het ten zeerste dat sommigen van hen het stadion konden betreden", meldt de FA verder. "We zijn vastbesloten dat dit nooit meer zal gebeuren."
De kwalificatiewedstrijden voor het WK worden gespeeld onder de vlag van de wereldvoetbalbond. Engeland hoeft daarom pas in juni, de eerstkomende wedstrijd in de strijd om de Nations League, zonder fans te voetballen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
3 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
8 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
12 uur geleden