Engeland verliest in Nations League van Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - De Engelse voetballers hebben hun eerste wedstrijd in de Nations League van dit seizoen verloren. In Boedapest was Hongarije te sterk voor de formatie van bondscoach Gareth Southgate, 1-0. Dominik Szoboszlai zette de Hongaren in de 66e minuut op voorsprong. Hij deed dat door een strafschop te benutten.
Het was de eerste zege van Hongarije op Engeland in 60 jaar. De laatste overwinning dateerde van 1962, behaald op de WK in Chili.
Hoewel het duel eigenlijk zonder publiek moest worden gespeeld, vanwege racistisch gedrag van Hongaarse fans bij eerdere duels, waren er volgens eerste berichten toch ongeveer 30.000 toeschouwers. Kinderen hadden ondanks de straf van de UEFA wel toegang, ten dele onder begeleiding van een oudere. Toen de Engelse spelers vooraf door de knieën gingen om te protesteren tegen racisme, was boegeroep vanaf de tribunes hoorbaar.
Later zaterdag spelen Italië en Duitsland nog tegen elkaar in deze groep.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
3 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
13 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
18 uur geleden