Engeland verliest in Nations League van Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - De Engelse voetballers hebben hun eerste wedstrijd in de Nations League van dit seizoen verloren. In Boedapest was Hongarije te sterk voor de formatie van bondscoach Gareth Southgate, 1-0. Dominik Szoboszlai zette de Hongaren in de 66e minuut op voorsprong. Hij deed dat door een strafschop te benutten.
Het was de eerste zege van Hongarije op Engeland in 60 jaar. De laatste overwinning dateerde van 1962, behaald op de WK in Chili.
Hoewel het duel eigenlijk zonder publiek moest worden gespeeld, vanwege racistisch gedrag van Hongaarse fans bij eerdere duels, waren er volgens eerste berichten toch ongeveer 30.000 toeschouwers. Kinderen hadden ondanks de straf van de UEFA wel toegang, ten dele onder begeleiding van een oudere. Toen de Engelse spelers vooraf door de knieën gingen om te protesteren tegen racisme, was boegeroep vanaf de tribunes hoorbaar.
Later zaterdag spelen Italië en Duitsland nog tegen elkaar in deze groep.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden