Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland verder op slot met verplichte hotelquarantaine reiziger

Engeland verder op slot met verplichte hotelquarantaine reiziger

LONDEN (ANP) - Reizigers die vanuit risicogebieden naar Engeland reizen, moeten met ingang van maandag rekening houden met een veel strenger beleid. Ze moeten tien dagen in quarantaine in een hotel en daar zelf voor betalen. Dat kost omgerekend zo'n 2000 euro per persoon.

Reizigers moeten na aankomst ook twee coronatesten ondergaan: op dagen twee en acht van hun quarantaine. Die kan worden verlengd als de test positief terugkomt. Mensen mogen hun hotelkamers in de tussentijd niet verlaten. Maaltijden worden langsgebracht. Voor reizigers die naar andere delen van het Verenigd Koninkrijk gaan, kunnen andere regels gelden.

Op de lijst met risicogebieden staan tientallen landen, waaronder Zuid-Afrika, Portugal en Suriname. Alleen Britse of Ierse burgers of mensen met een verblijfsvergunning mogen vanuit die landen naar Engeland reizen. Nederland en de meeste andere EU-landen staan niet op die 'rode lijst'.

De Britse regering wil met het aangescherpte grensbeleid nieuwe varianten van het coronavirus buiten de deur houden. Reizigers die proberen de maatregelen te ontlopen, riskeren zware straffen. Er kan tien jaar cel worden opgelegd als mensen niet opgeven dat ze in een risicogebied zijn geweest. Ook riskeren mensen een boete van omgerekend ruim 11.000 euro als ze quarantaineregels overtreden.

Meer uit Buitenland

Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

33 minuten geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

38 minuten geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

1 uur geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

1 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

8 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

10 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

11 uur geleden