Engeland verbiedt wegwerpplastic
LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Engeland gaat het gebruik van wegwerpplastic verbieden. Met de maatregel, die in oktober van kracht wordt, wil de Britse regering het "desastreuze" effect van plastic op het milieu verminderen. Het verbod geldt onder meer voor borden, bestek, rietjes, wattenstaafjes, bekers en sommige voedselverpakkingen.
Volgens cijfers van het Britse ministerie van Milieu worden in Engeland jaarlijks zo'n 2,7 miljard stuks bestek weggegooid, waarvan het meeste van plastic. Ook gebruiken de Engelsen op jaarbasis 721 miljoen plastic borden. Slechts 10 procent van het weggegooide plastic wordt gerecycled.
De regeringen in Schotland en Wales hebben eerder al soortgelijke verboden ingevoerd. In Engeland wordt het beleid door de nationale regering gemaakt.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.
34 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
3 uur geleden