Engeland verbiedt wegwerpplastic
LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Engeland gaat het gebruik van wegwerpplastic verbieden. Met de maatregel, die in oktober van kracht wordt, wil de Britse regering het "desastreuze" effect van plastic op het milieu verminderen. Het verbod geldt onder meer voor borden, bestek, rietjes, wattenstaafjes, bekers en sommige voedselverpakkingen.
Volgens cijfers van het Britse ministerie van Milieu worden in Engeland jaarlijks zo'n 2,7 miljard stuks bestek weggegooid, waarvan het meeste van plastic. Ook gebruiken de Engelsen op jaarbasis 721 miljoen plastic borden. Slechts 10 procent van het weggegooide plastic wordt gerecycled.
De regeringen in Schotland en Wales hebben eerder al soortgelijke verboden ingevoerd. In Engeland wordt het beleid door de nationale regering gemaakt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
18 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenKYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.
5 uur geleden