Engeland verbiedt wegwerpplastic
LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Engeland gaat het gebruik van wegwerpplastic verbieden. Met de maatregel, die in oktober van kracht wordt, wil de Britse regering het "desastreuze" effect van plastic op het milieu verminderen. Het verbod geldt onder meer voor borden, bestek, rietjes, wattenstaafjes, bekers en sommige voedselverpakkingen.
Volgens cijfers van het Britse ministerie van Milieu worden in Engeland jaarlijks zo'n 2,7 miljard stuks bestek weggegooid, waarvan het meeste van plastic. Ook gebruiken de Engelsen op jaarbasis 721 miljoen plastic borden. Slechts 10 procent van het weggegooide plastic wordt gerecycled.
De regeringen in Schotland en Wales hebben eerder al soortgelijke verboden ingevoerd. In Engeland wordt het beleid door de nationale regering gemaakt.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.
1 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.
1 uur geledenLIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.
2 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar zijn er ook doelen geraakt. Gouverneur Aleksandr Beglov zegt dat bij de "enorme aanval" een dode en vijf gewonden zijn gevallen.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Op de luchthaven van Leipzig lijkt een voertuig door een hek te zijn gereden. Na de ontdekking van een groot gat in de omheining, werd een start- en landingsbaan afgesloten en het Duitse vliegveld werd afgezocht naar mensen, voorwerpen en voertuigen die daar niet horen te zijn. Op het vliegveld werd in augustus een mislukte drone-aanval uitgevoerd.
4 uur geleden