
Engeland treft mogelijk Oranje na winst vanaf stip tegen Zwitsers
DÜSSELDORF (ANP) - Engeland heeft met moeite de halve finales van het EK voetbal bereikt. In het Duitse Düsseldorf waren de Engelsen na het nemen van strafschoppen te sterk voor Zwitserland. Na 120 minuten spelen stond het 1-1. Een misser van Manuel Akanji in de penaltyreeks brak de Zwitsers op.
Engeland neemt het woensdag bij de laatste vier in Dortmund op tegen Nederland of Turkije.
De Engelsen lieten tegen Zwitserland een iets betere indruk achter dan in de voorgaande wedstrijden op het EK, maar imponeren kon de ploeg van bondscoach Gareth Southgate allerminst. Voor rust kwam het meeste gevaar van Bukayo Saka. Pal voor de pauze kreeg Kobbie Mainoo na een actie van Saka een kans. De Zwitserse aanvoerder Granit Xhaka voorkwam met een tackle de 0-1.
Interessant
In de tweede helft werd de wedstrijd pas een kwartier voor tijd echt interessant. Breel Embolo tikte een lage voorzet van Dan Ndoye binnen. De Engelsen waren plots wakker en hadden in de persoon van Saka een uitblinker. Hij schoot tien minuten voor tijd via de binnenkant van de paal de gelijkmaker achter doelman Yann Sommer.
In de verlenging kregen onder anderen Declan Rice en Jude Bellingham mogelijkheden, maar de Zwitsers gaven geen krimp. De ingevallen Xherdan Shaqiri knalde aan de overzijde een corner nog bijna binnen. De penaltyreeks viel vervolgens in het voordeel uit van Engeland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Jurriën Timber ontbreekt mogelijk bij de eerste WK-kwalificatiewedstrijden van Oranje begin volgende maand tegen Finland en Malta. De speler van Arsenal heeft dinsdag een enkeloperatie ondergaan en zit "enkele weken" langs de kant, meldt trainer Mikel Arteta op de website van de club.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal wil FC Groningen-doelman Etienne Vaessen drie duels schorsen, plus één voorwaardelijk, voor zijn "gewelddadige handeling" tijdens het opstootje na het thuisduel met Ajax vorige week (2-2). Vaessen zou een teamofficial van de Amsterdammers naar de grond hebben geduwd en/of geslagen, laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR/DPA) - Coach Pep Guardiola van Manchester City wil komend seizoen met een kleinere selectie werken. Hij heeft zijn werkgever zelfs gedreigd op te stappen als dat niet gebeurt, ondanks zijn contract tot 2027.
5 uur geledenBILBAO (ANP/AFP) - Rúben Amorim is onder de indruk van de steun en het geduld van zowel de fans als het bestuur van Manchester United. De Engelse topclub beleeft onder leiding van de opvolger van trainer Erik ten Hag in de Premier League een slecht seizoen, maar kan woensdag wel de Europa League winnen. De inzet van de finale tegen Tottenham Hotspur is een toegangsbewijs voor de Champions League.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri maakt dinsdag na acht maanden weer deel uit van de selectie van Manchester City. De Spaanse middenvelder, die vorig jaar de Gouden Bal won voor beste voetballer, is voldoende hersteld van een zware knieblessure.
19 uur geledenGLASGOW (ANP) - Neraysho Kasanwirjo keert terug bij Feyenoord. Rangers FC huurde de 23-jarige verdediger dit seizoen van de Rotterdammers en had een optie tot koop op hem, maar ziet daarvan af.
20 uur geledenBILBAO (ANP/AFP) - Trainer Ange Postecoglou van Tottenham Hotspur heeft een dag voor de Europa League-finale tegen Manchester United op een persconferentie ruzie gemaakt met een Engelse journalist, die hem in een artikel voor clown had uitgemaakt.
21 uur geleden