Engeland treft mogelijk Oranje na winst vanaf stip tegen Zwitsers
DÜSSELDORF (ANP) - Engeland heeft met moeite de halve finales van het EK voetbal bereikt. In het Duitse Düsseldorf waren de Engelsen na het nemen van strafschoppen te sterk voor Zwitserland. Na 120 minuten spelen stond het 1-1. Een misser van Manuel Akanji in de penaltyreeks brak de Zwitsers op.
Engeland neemt het woensdag bij de laatste vier in Dortmund op tegen Nederland of Turkije.
De Engelsen lieten tegen Zwitserland een iets betere indruk achter dan in de voorgaande wedstrijden op het EK, maar imponeren kon de ploeg van bondscoach Gareth Southgate allerminst. Voor rust kwam het meeste gevaar van Bukayo Saka. Pal voor de pauze kreeg Kobbie Mainoo na een actie van Saka een kans. De Zwitserse aanvoerder Granit Xhaka voorkwam met een tackle de 0-1.
Interessant
In de tweede helft werd de wedstrijd pas een kwartier voor tijd echt interessant. Breel Embolo tikte een lage voorzet van Dan Ndoye binnen. De Engelsen waren plots wakker en hadden in de persoon van Saka een uitblinker. Hij schoot tien minuten voor tijd via de binnenkant van de paal de gelijkmaker achter doelman Yann Sommer.
In de verlenging kregen onder anderen Declan Rice en Jude Bellingham mogelijkheden, maar de Zwitsers gaven geen krimp. De ingevallen Xherdan Shaqiri knalde aan de overzijde een corner nog bijna binnen. De penaltyreeks viel vervolgens in het voordeel uit van Engeland.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
32 minuten geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
1 uur geleden