Engeland treft mogelijk Oranje na winst vanaf stip tegen Zwitsers
DÜSSELDORF (ANP) - Engeland heeft met moeite de halve finales van het EK voetbal bereikt. In het Duitse Düsseldorf waren de Engelsen na het nemen van strafschoppen te sterk voor Zwitserland. Na 120 minuten spelen stond het 1-1. Een misser van Manuel Akanji in de penaltyreeks brak de Zwitsers op.
Engeland neemt het woensdag bij de laatste vier in Dortmund op tegen Nederland of Turkije.
De Engelsen lieten tegen Zwitserland een iets betere indruk achter dan in de voorgaande wedstrijden op het EK, maar imponeren kon de ploeg van bondscoach Gareth Southgate allerminst. Voor rust kwam het meeste gevaar van Bukayo Saka. Pal voor de pauze kreeg Kobbie Mainoo na een actie van Saka een kans. De Zwitserse aanvoerder Granit Xhaka voorkwam met een tackle de 0-1.
Interessant
In de tweede helft werd de wedstrijd pas een kwartier voor tijd echt interessant. Breel Embolo tikte een lage voorzet van Dan Ndoye binnen. De Engelsen waren plots wakker en hadden in de persoon van Saka een uitblinker. Hij schoot tien minuten voor tijd via de binnenkant van de paal de gelijkmaker achter doelman Yann Sommer.
In de verlenging kregen onder anderen Declan Rice en Jude Bellingham mogelijkheden, maar de Zwitsers gaven geen krimp. De ingevallen Xherdan Shaqiri knalde aan de overzijde een corner nog bijna binnen. De penaltyreeks viel vervolgens in het voordeel uit van Engeland.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
1 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
4 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
8 uur geleden