Engeland treft mogelijk Oranje na winst vanaf stip tegen Zwitsers
DÜSSELDORF (ANP) - Engeland heeft met moeite de halve finales van het EK voetbal bereikt. In het Duitse Düsseldorf waren de Engelsen na het nemen van strafschoppen te sterk voor Zwitserland. Na 120 minuten spelen stond het 1-1. Een misser van Manuel Akanji in de penaltyreeks brak de Zwitsers op.
Engeland neemt het woensdag bij de laatste vier in Dortmund op tegen Nederland of Turkije.
De Engelsen lieten tegen Zwitserland een iets betere indruk achter dan in de voorgaande wedstrijden op het EK, maar imponeren kon de ploeg van bondscoach Gareth Southgate allerminst. Voor rust kwam het meeste gevaar van Bukayo Saka. Pal voor de pauze kreeg Kobbie Mainoo na een actie van Saka een kans. De Zwitserse aanvoerder Granit Xhaka voorkwam met een tackle de 0-1.
Interessant
In de tweede helft werd de wedstrijd pas een kwartier voor tijd echt interessant. Breel Embolo tikte een lage voorzet van Dan Ndoye binnen. De Engelsen waren plots wakker en hadden in de persoon van Saka een uitblinker. Hij schoot tien minuten voor tijd via de binnenkant van de paal de gelijkmaker achter doelman Yann Sommer.
In de verlenging kregen onder anderen Declan Rice en Jude Bellingham mogelijkheden, maar de Zwitsers gaven geen krimp. De ingevallen Xherdan Shaqiri knalde aan de overzijde een corner nog bijna binnen. De penaltyreeks viel vervolgens in het voordeel uit van Engeland.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
14 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
16 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
17 uur geleden