Engeland terug in A-divisie Nations League na zege op Ieren
LONDEN (ANP) - Engeland is teruggekeerd op het hoogste niveau van de Nations League, de A-divisie. De Engelsen, afgezakt naar het tweede niveau van het landentoernooi, versloegen in de laatste groepswedstrijd Ierland met 5-0. Opmerkelijk was dat alle doelpunten op Wembley na rust vielen.
De eerste drie goals werden in het tijdsbestek van vijf minuten gemaakt. Harry Kane opende de score in de 53e minuut en Anthony Gordon en Conor Gallagher breidden de voorsprong daarna snel uit. In het laatste kwartier kwamen ook Jarrod Bowen en Taylor Harwood-Bellis nog tot scoren.
Tegelijkertijd won Griekenland in dezelfde groep de uitwedstrijd tegen Finland met 2-0. Daardoor eindigde zowel Engeland als Griekenland met 15 punten. De Grieken wonnen eerder in de poulefase op Wembley, maar de Engelsen namen donderdag revanche in Griekenland. Engeland heeft een beduidend beter doelsaldo.
Engeland degradeerde bij de vorige editie van de Nations League uit de A-divisie door laatste te worden in een groep met Italiƫ, Hongarije en Duitsland.
De A-divisie van de Nations League bestaat uit zestien landen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
4 uur geleden