Engeland terug in A-divisie Nations League na zege op Ieren
LONDEN (ANP) - Engeland is teruggekeerd op het hoogste niveau van de Nations League, de A-divisie. De Engelsen, afgezakt naar het tweede niveau van het landentoernooi, versloegen in de laatste groepswedstrijd Ierland met 5-0. Opmerkelijk was dat alle doelpunten op Wembley na rust vielen.
De eerste drie goals werden in het tijdsbestek van vijf minuten gemaakt. Harry Kane opende de score in de 53e minuut en Anthony Gordon en Conor Gallagher breidden de voorsprong daarna snel uit. In het laatste kwartier kwamen ook Jarrod Bowen en Taylor Harwood-Bellis nog tot scoren.
Tegelijkertijd won Griekenland in dezelfde groep de uitwedstrijd tegen Finland met 2-0. Daardoor eindigde zowel Engeland als Griekenland met 15 punten. De Grieken wonnen eerder in de poulefase op Wembley, maar de Engelsen namen donderdag revanche in Griekenland. Engeland heeft een beduidend beter doelsaldo.
Engeland degradeerde bij de vorige editie van de Nations League uit de A-divisie door laatste te worden in een groep met Italië, Hongarije en Duitsland.
De A-divisie van de Nations League bestaat uit zestien landen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
55 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
58 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
13 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
14 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
16 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
16 uur geleden