Engeland schrapt inreisverbod voor reizigers uit 47 landen
LONDEN (ANP) - Engeland schrapt maandag het inreisverbod voor reizigers uit 47 landen. Op de zogeheten rode lijst van landen van waaruit niet naar Engeland mag worden gereisd, staan dan nog maar zeven landen.
Door de rode lijst in te korten komt het internationale reisverkeer met Engeland verder op gang. Dat is volgens de Britse regering mogelijk omdat in eigen land en daarbuiten steeds meer mensen zijn gevaccineerd tegen Covid-19.
Voor rood aangemerkte landen gelden uitzonderingen voor Britten, Ieren en mensen met een Britse verblijfsvergunning. Zij moeten bij aankomst in Engeland verplicht in een hotel in quarantaine. Deze maatregelen gelden volgende week alleen nog voor Colombia, de Dominicaanse Republiek, Ecuador, Haïti, Panama, Peru en Venezuela.
De Britse regering heeft ook besloten dat gevaccineerden uit 37 landen niet meer in quarantaine hoeven bij aankomst in Engeland. Het gaat om onder meer India, Turkije en Brazilië. De regering bepaalt alleen de coronaregels voor Engeland. Noord-Ierland, Schotland en Wales maken hun eigen beleid, maar volgen vaak het Engelse voorbeeld.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
7 uur geleden