Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland rekent op Saka voor halve finale tegen Denen op EK

Engeland rekent op Saka voor halve finale tegen Denen op EK

LONDEN (ANP) - Bukayo Saka is op tijd fit voor de halve finale van Engeland tegen Denemarken woensdag op het EK. "Hij traint vanaf maandag weer mee", vertelt bondscoach Gareth Southgate. "Hij is weer helemaal in orde."

De 19-jarige Saka miste zaterdag de kwartfinale tegen Oekraïne (4-0). De aanvaller van Arsenal had lichte klachten en werd vervangen door Jadon Sancho. Saka was basisspeler voor Engeland op het EK tegen Duitsland (2-0) en Tsjechië (1-0).

Engeland won in 1966 de wereldtitel op Wembley en stond daarna nooit meer in de eindstrijd van een mondiale of Europese eindronde. De Britten sneuvelden vier keer in de halve eindstrijd van een groot toernooi. Ze werden drie jaar geleden op het WK in Rusland door Kroatië (2-1) uitgeschakeld in de halve finale.

Hindernissen

"We hebben met deze selectie al zo veel hindernissen genomen", blikt Southgate vooruit op de halve finale tegen de Denen. "De uitdaging om de finale te bereiken gaan we ook aan. Het is ook goed om weer terug te keren naar Wembley. We zullen de steun van 60.000 fans zeker voelen."

Denemarken is voorlopig de grote verrassing van het EK. De Europees kampioen van 1992 is in het toernooi gegroeid, na het drama met Christian Eriksen in de verloren openingswedstrijd tegen Finland. De spelmaker werd getroffen door een hartstilstand. Hij zakte op het veld in elkaar en moest gereanimeerd worden. Zonder Eriksen, die het ziekenhuis na een paar dagen mocht verlaten, verloren de Denen ook van België.

Ze hebben zich daarna op indrukwekkende wijze opgericht. De ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand maakte zowel in de laatste groepswedstrijd tegen Rusland (4-1) als in de achtste finales tegen Wales (4-0) vier doelpunten. Denemarken was zaterdag ook te sterk voor Tsjechië (2-1) in de kwartfinale. "Het drama rond Eriksen heeft ze nog dichter bij elkaar gebracht", zei Southgate. "Dat is mooi om te zien. Het lijkt wel of ze nog meer kracht hebben gekregen."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

27 minuten geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

1 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

1 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

1 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

2 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

5 uur geleden