Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland rekent af met Senegal en treft Frankrijk in kwartfinale

Engeland rekent af met Senegal en treft Frankrijk in kwartfinale

AL KHOR (ANP) - Engeland heeft zich ten koste van Senegal geplaatst bij de laatste acht van het WK voetbal in Qatar. De Engelsen wonnen in Al Khor met 3-0 van de Afrikaans kampioen. In de kwartfinale neemt Engeland het op tegen wereldkampioen Frankrijk, dat eerder op de dag Polen met 3-1 versloeg.

Jordan Henderson opende de score voor Engeland in de 39e minuut. Aanvoerder Harry Kane maakte in de extra tijd van de eerste helft zijn eerste treffer op het WK. In de tweede helft zorgde Bukayo Saka voor de 3-0 van en maakte definitief een eind aan de WK-droom van de Senegalezen om net als in 2002 de kwartfinales te bereiken.

De Engelse bondscoach Gareth Southgate startte niet met Marcus Rashford maar met Saka voorin naast Kane en Phil Foden. Achterin kreeg verdediger Kyle Walker de voorkeur bij de Engelsen. Bij Senegal, dat zich ondanks het missen van sterspeler Sadio Mané als tweede plaatste voor de achtste finales in de groep met Nederland, verving Nampalys Mendy de geschorste verdediger Idrissa Gueye.

Snelle omschakelingen

Aan beide kanten kwam het grootste gevaar in de eerste helft uit snelle omschakelingen. Boulaye Dia werd als eerste naar voren gestuurd, maar hij kon niet tot een schot op doel komen. Dia kreeg nog een grote kans, maar de Engelse doelman Jordan Pickford redde goed op het schot van de speler van het Italiaanse Salernitana.

Henderson was daarna wel trefzeker. De middenvelder stond goed vrij in het zestienmetergebied. Hij kreeg de bal toegespeeld door Jude Bellingham en schoot hem langs keeper Édouard Mendy. Voor de rust maakte Kane het nog comfortabeler voor Engeland. Bellingham schakelde snel om na een mislukte voorzet van Senegal en stuurde Phil Foden weg die voorgaf op de aanvoerder. Kane kon in zijn vierde wedstrijd van dit WK eindelijk scoren.

In de tweede helft benutten de Engelse voetballers de ruimte die ze kregen van Senegal nog een keer. Na een balovername kwam Foden er met veel snelheid uit. Via de flank bediende hij nu Saka die ook goed afrondde en alweer zijn derde en Engelands twaalfde treffer op dit WK maakte. Daarmee heeft de ploeg nu al zijn eigen beste doelpuntenaantal van 2018, toen ze vierde werden, geëvenaard.

Meer uit Voetbal

Buitenlandse aandeelhouders ontslaan rvc en directie Vitesse

ARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.

16 minuten geleden
Real Madrid-aanvoerder Carvajal vertrekt transfervrij

MADRID (ANP) - Dani Carvajal (34) vertrekt na dit seizoen transfervrij bij Real Madrid. Real meldt dat de aanvoerder en de club hebben besloten het "prachtige hoofdstuk" te sluiten. Carvajal had een aflopend contract bij de huidige nummer 2 van Spanje.

25 minuten geleden
FC Groningen 'verbolgen' over weren van uitsupporters tegen Ajax

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.

2 uur geleden
Geen uitsupporters bij play-offs FC Volendam en Ajax in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.

2 uur geleden
Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

15 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

16 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

17 uur geleden