Engeland rekent af met Senegal en treft Frankrijk in kwartfinale
AL KHOR (ANP) - Engeland heeft zich ten koste van Senegal geplaatst bij de laatste acht van het WK voetbal in Qatar. De Engelsen wonnen in Al Khor met 3-0 van de Afrikaans kampioen. In de kwartfinale neemt Engeland het op tegen wereldkampioen Frankrijk, dat eerder op de dag Polen met 3-1 versloeg.
Jordan Henderson opende de score voor Engeland in de 39e minuut. Aanvoerder Harry Kane maakte in de extra tijd van de eerste helft zijn eerste treffer op het WK. In de tweede helft zorgde Bukayo Saka voor de 3-0 van en maakte definitief een eind aan de WK-droom van de Senegalezen om net als in 2002 de kwartfinales te bereiken.
De Engelse bondscoach Gareth Southgate startte niet met Marcus Rashford maar met Saka voorin naast Kane en Phil Foden. Achterin kreeg verdediger Kyle Walker de voorkeur bij de Engelsen. Bij Senegal, dat zich ondanks het missen van sterspeler Sadio Mané als tweede plaatste voor de achtste finales in de groep met Nederland, verving Nampalys Mendy de geschorste verdediger Idrissa Gueye.
Snelle omschakelingen
Aan beide kanten kwam het grootste gevaar in de eerste helft uit snelle omschakelingen. Boulaye Dia werd als eerste naar voren gestuurd, maar hij kon niet tot een schot op doel komen. Dia kreeg nog een grote kans, maar de Engelse doelman Jordan Pickford redde goed op het schot van de speler van het Italiaanse Salernitana.
Henderson was daarna wel trefzeker. De middenvelder stond goed vrij in het zestienmetergebied. Hij kreeg de bal toegespeeld door Jude Bellingham en schoot hem langs keeper Édouard Mendy. Voor de rust maakte Kane het nog comfortabeler voor Engeland. Bellingham schakelde snel om na een mislukte voorzet van Senegal en stuurde Phil Foden weg die voorgaf op de aanvoerder. Kane kon in zijn vierde wedstrijd van dit WK eindelijk scoren.
In de tweede helft benutten de Engelse voetballers de ruimte die ze kregen van Senegal nog een keer. Na een balovername kwam Foden er met veel snelheid uit. Via de flank bediende hij nu Saka die ook goed afrondde en alweer zijn derde en Engelands twaalfde treffer op dit WK maakte. Daarmee heeft de ploeg nu al zijn eigen beste doelpuntenaantal van 2018, toen ze vierde werden, geëvenaard.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
4 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
5 uur geleden