Engeland rekent af met Senegal en treft Frankrijk in kwartfinale
AL KHOR (ANP) - Engeland heeft zich ten koste van Senegal geplaatst bij de laatste acht van het WK voetbal in Qatar. De Engelsen wonnen in Al Khor met 3-0 van de Afrikaans kampioen. In de kwartfinale neemt Engeland het op tegen wereldkampioen Frankrijk, dat eerder op de dag Polen met 3-1 versloeg.
Jordan Henderson opende de score voor Engeland in de 39e minuut. Aanvoerder Harry Kane maakte in de extra tijd van de eerste helft zijn eerste treffer op het WK. In de tweede helft zorgde Bukayo Saka voor de 3-0 van en maakte definitief een eind aan de WK-droom van de Senegalezen om net als in 2002 de kwartfinales te bereiken.
De Engelse bondscoach Gareth Southgate startte niet met Marcus Rashford maar met Saka voorin naast Kane en Phil Foden. Achterin kreeg verdediger Kyle Walker de voorkeur bij de Engelsen. Bij Senegal, dat zich ondanks het missen van sterspeler Sadio Mané als tweede plaatste voor de achtste finales in de groep met Nederland, verving Nampalys Mendy de geschorste verdediger Idrissa Gueye.
Snelle omschakelingen
Aan beide kanten kwam het grootste gevaar in de eerste helft uit snelle omschakelingen. Boulaye Dia werd als eerste naar voren gestuurd, maar hij kon niet tot een schot op doel komen. Dia kreeg nog een grote kans, maar de Engelse doelman Jordan Pickford redde goed op het schot van de speler van het Italiaanse Salernitana.
Henderson was daarna wel trefzeker. De middenvelder stond goed vrij in het zestienmetergebied. Hij kreeg de bal toegespeeld door Jude Bellingham en schoot hem langs keeper Édouard Mendy. Voor de rust maakte Kane het nog comfortabeler voor Engeland. Bellingham schakelde snel om na een mislukte voorzet van Senegal en stuurde Phil Foden weg die voorgaf op de aanvoerder. Kane kon in zijn vierde wedstrijd van dit WK eindelijk scoren.
In de tweede helft benutten de Engelse voetballers de ruimte die ze kregen van Senegal nog een keer. Na een balovername kwam Foden er met veel snelheid uit. Via de flank bediende hij nu Saka die ook goed afrondde en alweer zijn derde en Engelands twaalfde treffer op dit WK maakte. Daarmee heeft de ploeg nu al zijn eigen beste doelpuntenaantal van 2018, toen ze vierde werden, geëvenaard.
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
5 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
15 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
16 uur geleden