Engeland rekent af met Senegal en treft Frankrijk in kwartfinale
AL KHOR (ANP) - Engeland heeft zich ten koste van Senegal geplaatst bij de laatste acht van het WK voetbal in Qatar. De Engelsen wonnen in Al Khor met 3-0 van de Afrikaans kampioen. In de kwartfinale neemt Engeland het op tegen wereldkampioen Frankrijk, dat eerder op de dag Polen met 3-1 versloeg.
Jordan Henderson opende de score voor Engeland in de 39e minuut. Aanvoerder Harry Kane maakte in de extra tijd van de eerste helft zijn eerste treffer op het WK. In de tweede helft zorgde Bukayo Saka voor de 3-0 van en maakte definitief een eind aan de WK-droom van de Senegalezen om net als in 2002 de kwartfinales te bereiken.
De Engelse bondscoach Gareth Southgate startte niet met Marcus Rashford maar met Saka voorin naast Kane en Phil Foden. Achterin kreeg verdediger Kyle Walker de voorkeur bij de Engelsen. Bij Senegal, dat zich ondanks het missen van sterspeler Sadio Mané als tweede plaatste voor de achtste finales in de groep met Nederland, verving Nampalys Mendy de geschorste verdediger Idrissa Gueye.
Snelle omschakelingen
Aan beide kanten kwam het grootste gevaar in de eerste helft uit snelle omschakelingen. Boulaye Dia werd als eerste naar voren gestuurd, maar hij kon niet tot een schot op doel komen. Dia kreeg nog een grote kans, maar de Engelse doelman Jordan Pickford redde goed op het schot van de speler van het Italiaanse Salernitana.
Henderson was daarna wel trefzeker. De middenvelder stond goed vrij in het zestienmetergebied. Hij kreeg de bal toegespeeld door Jude Bellingham en schoot hem langs keeper Édouard Mendy. Voor de rust maakte Kane het nog comfortabeler voor Engeland. Bellingham schakelde snel om na een mislukte voorzet van Senegal en stuurde Phil Foden weg die voorgaf op de aanvoerder. Kane kon in zijn vierde wedstrijd van dit WK eindelijk scoren.
In de tweede helft benutten de Engelse voetballers de ruimte die ze kregen van Senegal nog een keer. Na een balovername kwam Foden er met veel snelheid uit. Via de flank bediende hij nu Saka die ook goed afrondde en alweer zijn derde en Engelands twaalfde treffer op dit WK maakte. Daarmee heeft de ploeg nu al zijn eigen beste doelpuntenaantal van 2018, toen ze vierde werden, geëvenaard.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
4 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
20 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden