Engeland rekent af met Senegal en treft Frankrijk in kwartfinale
AL KHOR (ANP) - Engeland heeft zich ten koste van Senegal geplaatst bij de laatste acht van het WK voetbal in Qatar. De Engelsen wonnen in Al Khor met 3-0 van de Afrikaans kampioen. In de kwartfinale neemt Engeland het op tegen wereldkampioen Frankrijk, dat eerder op de dag Polen met 3-1 versloeg.
Jordan Henderson opende de score voor Engeland in de 39e minuut. Aanvoerder Harry Kane maakte in de extra tijd van de eerste helft zijn eerste treffer op het WK. In de tweede helft zorgde Bukayo Saka voor de 3-0 van en maakte definitief een eind aan de WK-droom van de Senegalezen om net als in 2002 de kwartfinales te bereiken.
De Engelse bondscoach Gareth Southgate startte niet met Marcus Rashford maar met Saka voorin naast Kane en Phil Foden. Achterin kreeg verdediger Kyle Walker de voorkeur bij de Engelsen. Bij Senegal, dat zich ondanks het missen van sterspeler Sadio Mané als tweede plaatste voor de achtste finales in de groep met Nederland, verving Nampalys Mendy de geschorste verdediger Idrissa Gueye.
Snelle omschakelingen
Aan beide kanten kwam het grootste gevaar in de eerste helft uit snelle omschakelingen. Boulaye Dia werd als eerste naar voren gestuurd, maar hij kon niet tot een schot op doel komen. Dia kreeg nog een grote kans, maar de Engelse doelman Jordan Pickford redde goed op het schot van de speler van het Italiaanse Salernitana.
Henderson was daarna wel trefzeker. De middenvelder stond goed vrij in het zestienmetergebied. Hij kreeg de bal toegespeeld door Jude Bellingham en schoot hem langs keeper Édouard Mendy. Voor de rust maakte Kane het nog comfortabeler voor Engeland. Bellingham schakelde snel om na een mislukte voorzet van Senegal en stuurde Phil Foden weg die voorgaf op de aanvoerder. Kane kon in zijn vierde wedstrijd van dit WK eindelijk scoren.
In de tweede helft benutten de Engelse voetballers de ruimte die ze kregen van Senegal nog een keer. Na een balovername kwam Foden er met veel snelheid uit. Via de flank bediende hij nu Saka die ook goed afrondde en alweer zijn derde en Engelands twaalfde treffer op dit WK maakte. Daarmee heeft de ploeg nu al zijn eigen beste doelpuntenaantal van 2018, toen ze vierde werden, geëvenaard.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
2 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
3 uur geleden