Engeland ongeslagen naar achtste finales EK
LONDEN (ANP) - Engeland is bij het EK voetbal ongeslagen winnaar geworden van groep D. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate versloeg Tsjechië in Londen met 1-0. Beide ploegen waren al geplaatst voor de achtste finales. Dankzij de poulewinst speelt Engeland ook in de achtste finale op Wembley, tegen de nummer 2 uit groep F.
Engeland, met vier wijzigingen ten opzichte van het teleurstellende duel met Schotland (0-0), begon sterk aan de wedstrijd. Al in de 2e minuut kwam Raheem Sterling in scoringspositie. Hij tikte de bal fraai over doelman Tomas Vaclik, maar de paal voorkwam een doelpunt. Tien minuten later trof Sterling alsnog doel. Hij kopte raak uit een voorzet van Jack Grealish.
In de 25e minuut leek ook aanvoerder Harry Kane voor de eerste keer bij dit EK tot scoren te komen. De bekritiseerde aanvaller speelde zichzelf knap vrij en schoot goed in, maar Vaclik kreeg nog net een hand achter de bal.
Ondanks het Engelse overwicht kreeg Tsjechië wel degelijk kansen in de eerste helft. Doelman Jordan Pickford keerde een uithaal van Tomas Holes en Tomas Soucek schoot in kansrijke positie naast. De gevreesde Patrik Schick, die al drie keer scoorde in de eerste twee EK-duels, was nauwelijks gevaarlijk.
Na de pauze hadden beide ploegen moeite om kansen te creëren. Verdediger Harry Maguire, terug bij Engeland na een blessure, claimde vergeefs een strafschop bij de arbitrage. Tsjechië had genoeg aan 1 punt om de poulewinst te pakken, maar kon de gelijkmaker in Londen niet afdwingen. De Tsjechen gaan als nummer 3 van de poule door naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geleden