Engeland ongeslagen naar achtste finales EK
LONDEN (ANP) - Engeland is bij het EK voetbal ongeslagen winnaar geworden van groep D. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate versloeg Tsjechië in Londen met 1-0. Beide ploegen waren al geplaatst voor de achtste finales. Dankzij de poulewinst speelt Engeland ook in de achtste finale op Wembley, tegen de nummer 2 uit groep F.
Engeland, met vier wijzigingen ten opzichte van het teleurstellende duel met Schotland (0-0), begon sterk aan de wedstrijd. Al in de 2e minuut kwam Raheem Sterling in scoringspositie. Hij tikte de bal fraai over doelman Tomas Vaclik, maar de paal voorkwam een doelpunt. Tien minuten later trof Sterling alsnog doel. Hij kopte raak uit een voorzet van Jack Grealish.
In de 25e minuut leek ook aanvoerder Harry Kane voor de eerste keer bij dit EK tot scoren te komen. De bekritiseerde aanvaller speelde zichzelf knap vrij en schoot goed in, maar Vaclik kreeg nog net een hand achter de bal.
Ondanks het Engelse overwicht kreeg Tsjechië wel degelijk kansen in de eerste helft. Doelman Jordan Pickford keerde een uithaal van Tomas Holes en Tomas Soucek schoot in kansrijke positie naast. De gevreesde Patrik Schick, die al drie keer scoorde in de eerste twee EK-duels, was nauwelijks gevaarlijk.
Na de pauze hadden beide ploegen moeite om kansen te creëren. Verdediger Harry Maguire, terug bij Engeland na een blessure, claimde vergeefs een strafschop bij de arbitrage. Tsjechië had genoeg aan 1 punt om de poulewinst te pakken, maar kon de gelijkmaker in Londen niet afdwingen. De Tsjechen gaan als nummer 3 van de poule door naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
10 uur geleden