Engeland ongeslagen naar achtste finales EK
LONDEN (ANP) - Engeland is bij het EK voetbal ongeslagen winnaar geworden van groep D. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate versloeg Tsjechië in Londen met 1-0. Beide ploegen waren al geplaatst voor de achtste finales. Dankzij de poulewinst speelt Engeland ook in de achtste finale op Wembley, tegen de nummer 2 uit groep F.
Engeland, met vier wijzigingen ten opzichte van het teleurstellende duel met Schotland (0-0), begon sterk aan de wedstrijd. Al in de 2e minuut kwam Raheem Sterling in scoringspositie. Hij tikte de bal fraai over doelman Tomas Vaclik, maar de paal voorkwam een doelpunt. Tien minuten later trof Sterling alsnog doel. Hij kopte raak uit een voorzet van Jack Grealish.
In de 25e minuut leek ook aanvoerder Harry Kane voor de eerste keer bij dit EK tot scoren te komen. De bekritiseerde aanvaller speelde zichzelf knap vrij en schoot goed in, maar Vaclik kreeg nog net een hand achter de bal.
Ondanks het Engelse overwicht kreeg Tsjechië wel degelijk kansen in de eerste helft. Doelman Jordan Pickford keerde een uithaal van Tomas Holes en Tomas Soucek schoot in kansrijke positie naast. De gevreesde Patrik Schick, die al drie keer scoorde in de eerste twee EK-duels, was nauwelijks gevaarlijk.
Na de pauze hadden beide ploegen moeite om kansen te creëren. Verdediger Harry Maguire, terug bij Engeland na een blessure, claimde vergeefs een strafschop bij de arbitrage. Tsjechië had genoeg aan 1 punt om de poulewinst te pakken, maar kon de gelijkmaker in Londen niet afdwingen. De Tsjechen gaan als nummer 3 van de poule door naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden