Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland neemt derde coronavaccin in gebruik

Engeland neemt derde coronavaccin in gebruik

LONDEN (ANP) - Engelsen kunnen vanaf dinsdag ook gevaccineerd worden met het vaccin van Moderna. Het gaat om het derde coronavaccin dat in Engeland in gebruik wordt genomen. Een topman van gezondheidsdienst NHS sprak volgens de BBC over een "mijlpaal" voor het vaccinatieprogramma.

De Britse regering heeft 17 miljoen doses van het Moderna-vaccin besteld, genoeg om 8,5 miljoen mensen volledig mee in te enten. Wales en Schotland begonnen daar vorige week al mee. De 24-jarige mantelzorger Elle Taylor kreeg het vaccin toen als eerste persoon toegediend.

Medisch personeel gaat nu ook op 21 priklocaties in Engeland mensen inenten met het middel. Dat zal met het vaccin van Pfizer/BioNTech worden gebruikt om Engelsen onder de 30 jaar een alternatief te bieden voor het AstraZeneca-vaccin, omdat ook in het Verenigd Koninkrijk zorgen bestaan over mogelijke zeldzame bijwerkingen.

Koploper op vaccinatiegebied

Het ruim 66 miljoen inwoners tellende Verenigd Koninkrijk is in Europa de koploper op vaccinatiegebied. Meer dan 32 miljoen Britten hebben al een eerste dosis gehad en bijna 7,7 miljoen mensen zijn zelfs al volledig gevaccineerd. Zij hebben beide prikken gehad.

De regering zegt dat alle Britten van 50 jaar en ouder inmiddels een eerste vaccindosis aangeboden hebben kregen. Tegen eind juli moeten alle Britse volwassenen aan de beurt zijn geweest. De autoriteiten zijn ondertussen alvast begonnen met het stapsgewijs versoepelen van de lockdown die sinds januari van kracht is.

Horecazaken

Britten maakten maandag massaal gebruik van de mogelijkheid om weer naar horecazaken te gaan in Engeland. Die mogen sinds deze week buiten weer klanten bedienen. Dat leidde volgens de BBC tot enorme drukte op straat in onder meer de Londense uitgaanswijk Soho. Daar zaten terrassen weer vol.

Veel mensen maakten zich ondanks de drukte weinig zorgen over verspreiding van het coronavirus. Ze vertelden de omroep dat ze al gevaccineerd waren of voor het stappen een sneltest hadden gedaan. "Dit voelt zo goed", zei een omstander. "Het voelt alsof we de gevangenis hebben verlaten."

Meer uit Buitenland

NBC: top Poetin - Trump voorlopig beoogd aan eind van de week

NEW YORK (ANP) - Het moment van een topontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zou volgens de voorlopige plannen eind volgende week zijn. Dit heeft een bron in het Witte Huis tegen de nieuwszender NBC gezegd.

6 uur geleden
Media over Oekraïne-deal: Russen mogen veroverd gebied houden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.

6 uur geleden
Voorzitter Europese Raad wil dat Israël afziet van inname Gaza

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, heeft gezegd dat Israël het besluit de stad Gaza te veroveren zou moeten heroverwegen.

7 uur geleden
Von der Leyen vraagt Israël bezetting Gaza-Stad te heroverwegen

BRUSSEL (ANP) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen wil dat Israël het plan om Gaza-Stad te bezetten niet doorzet. "De beslissing van de Israëlische regering om de militaire operatie in Gaza uit te breiden moet worden heroverwogen", schrijft ze op X.

10 uur geleden
Chinese president Xi belt met Russische ambtgenoot Poetin

BEIJING/NEW DELHI (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over de verwachte ontmoeting van Poetin en president Donald Trump.

10 uur geleden
België ontbiedt ambassadeur om Israëlisch plan voor Gaza-Stad

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België heeft de Israëlische ambassadeur Idit Rosenzweig-Abu ontboden. Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot is van plan om haar te vertellen dat België tegenstander is van het besluit om Gaza-Stad te bezetten.

11 uur geleden
Hamas: Gaza-plan Israël is oorlogsmisdaad en offert gijzelaars op

GAZA-STAD (ANP) - Hamas noemt de Israëlische plannen om Gaza-Stad in te nemen een "oorlogsmisdaad", meldt Al Jazeera. Volgens de organisatie brengt Israël de levens van de gijzelaars in gevaar. "Ze weten dat uitbreiding van de agressie betekent dat zij worden geofferd."

12 uur geleden