Engeland met Trippier voor Saka, Italië ongewijzigd in EK-finale
LONDEN (ANP) - Engeland begint op Wembley met één wijziging in het basisteam aan de EK-finale tegen Italië (aanvang: 21.00 uur). Bondscoach Gareth Southgate heeft voor een systeem met drie centrale verdedigers gekozen. Daardoor keert vleugelverdediger Kieran Trippier (Atlético Madrid) terug in het elftal en moet middenvelder Bukayo Saka (Arsenal) op de bank beginnen. Met deze speelwijze was Engeland in de achtste finale te sterk voor aartsrivaal Duitsland (2-0).
Middenvelder Phil Foden miste zaterdag de laatste training door een lichte voetblessure. De gangmaker van Manchester City zit bij de EK-finale op de tribune.
Aanvoerder Harry Kane heeft tot dusver bij dit EK vier keer gescoord. Hij trof voor Engeland bij EK's en WK's in totaal tien keer doel. De aanvaller van Tottenham Hotspur staat daarmee inmiddels op gelijke hoogte met oud-international Gary Lineker, die zijn record in de EK-finale aan Kane kan kwijtraken.
Recordreeks
Italië begint met hetzelfde elftal dat aantrad in de halve finales tegen Spanje (gewonnen na strafschoppen). De Italiaanse verdediger Giorgio Chiellini begint met een leeftijd van 36 jaar en 331 dagen als oudste aanvoerder ooit aan een EK-finale.
Italië is bezig met een recordreeks. De 'Azzurri' zijn al 33 wedstrijden op rij ongeslagen. Bij dit EK kwam de ploeg van bondscoach Roberto Mancini nog niet één keer op achterstand.
Opstellingen
Engeland: Pickford; Walker, Stones en Maguire; Trippier, Phillips, Rice en Shaw; Mount, Kane en Sterling.
Italië: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini en Palmieri; Barella, Jorginho en Verratti; Chiesa, Immobile en Insigne.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
16 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
20 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden