Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland met Trippier voor Saka, Italië ongewijzigd in EK-finale

Engeland met Trippier voor Saka, Italië ongewijzigd in EK-finale

LONDEN (ANP) - Engeland begint op Wembley met één wijziging in het basisteam aan de EK-finale tegen Italië (aanvang: 21.00 uur). Bondscoach Gareth Southgate heeft voor een systeem met drie centrale verdedigers gekozen. Daardoor keert vleugelverdediger Kieran Trippier (Atlético Madrid) terug in het elftal en moet middenvelder Bukayo Saka (Arsenal) op de bank beginnen. Met deze speelwijze was Engeland in de achtste finale te sterk voor aartsrivaal Duitsland (2-0).

Middenvelder Phil Foden miste zaterdag de laatste training door een lichte voetblessure. De gangmaker van Manchester City zit bij de EK-finale op de tribune.

Aanvoerder Harry Kane heeft tot dusver bij dit EK vier keer gescoord. Hij trof voor Engeland bij EK's en WK's in totaal tien keer doel. De aanvaller van Tottenham Hotspur staat daarmee inmiddels op gelijke hoogte met oud-international Gary Lineker, die zijn record in de EK-finale aan Kane kan kwijtraken.

Recordreeks

Italië begint met hetzelfde elftal dat aantrad in de halve finales tegen Spanje (gewonnen na strafschoppen). De Italiaanse verdediger Giorgio Chiellini begint met een leeftijd van 36 jaar en 331 dagen als oudste aanvoerder ooit aan een EK-finale.

Italië is bezig met een recordreeks. De 'Azzurri' zijn al 33 wedstrijden op rij ongeslagen. Bij dit EK kwam de ploeg van bondscoach Roberto Mancini nog niet één keer op achterstand.

Opstellingen

Engeland: Pickford; Walker, Stones en Maguire; Trippier, Phillips, Rice en Shaw; Mount, Kane en Sterling.

Italië: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini en Palmieri; Barella, Jorginho en Verratti; Chiesa, Immobile en Insigne.

Meer uit Voetbal

Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

3 uur geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

7 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

8 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

9 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

18 uur geleden