Engeland met Trippier voor Saka, Italië ongewijzigd in EK-finale
LONDEN (ANP) - Engeland begint op Wembley met één wijziging in het basisteam aan de EK-finale tegen Italië (aanvang: 21.00 uur). Bondscoach Gareth Southgate heeft voor een systeem met drie centrale verdedigers gekozen. Daardoor keert vleugelverdediger Kieran Trippier (Atlético Madrid) terug in het elftal en moet middenvelder Bukayo Saka (Arsenal) op de bank beginnen. Met deze speelwijze was Engeland in de achtste finale te sterk voor aartsrivaal Duitsland (2-0).
Middenvelder Phil Foden miste zaterdag de laatste training door een lichte voetblessure. De gangmaker van Manchester City zit bij de EK-finale op de tribune.
Aanvoerder Harry Kane heeft tot dusver bij dit EK vier keer gescoord. Hij trof voor Engeland bij EK's en WK's in totaal tien keer doel. De aanvaller van Tottenham Hotspur staat daarmee inmiddels op gelijke hoogte met oud-international Gary Lineker, die zijn record in de EK-finale aan Kane kan kwijtraken.
Recordreeks
Italië begint met hetzelfde elftal dat aantrad in de halve finales tegen Spanje (gewonnen na strafschoppen). De Italiaanse verdediger Giorgio Chiellini begint met een leeftijd van 36 jaar en 331 dagen als oudste aanvoerder ooit aan een EK-finale.
Italië is bezig met een recordreeks. De 'Azzurri' zijn al 33 wedstrijden op rij ongeslagen. Bij dit EK kwam de ploeg van bondscoach Roberto Mancini nog niet één keer op achterstand.
Opstellingen
Engeland: Pickford; Walker, Stones en Maguire; Trippier, Phillips, Rice en Shaw; Mount, Kane en Sterling.
Italië: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini en Palmieri; Barella, Jorginho en Verratti; Chiesa, Immobile en Insigne.
Meer uit Voetbal
BREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.
35 minuten geledenSAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
20 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
22 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geleden