Engeland met Trippier voor Saka, Italië ongewijzigd in EK-finale
LONDEN (ANP) - Engeland begint op Wembley met één wijziging in het basisteam aan de EK-finale tegen Italië (aanvang: 21.00 uur). Bondscoach Gareth Southgate heeft voor een systeem met drie centrale verdedigers gekozen. Daardoor keert vleugelverdediger Kieran Trippier (Atlético Madrid) terug in het elftal en moet middenvelder Bukayo Saka (Arsenal) op de bank beginnen. Met deze speelwijze was Engeland in de achtste finale te sterk voor aartsrivaal Duitsland (2-0).
Middenvelder Phil Foden miste zaterdag de laatste training door een lichte voetblessure. De gangmaker van Manchester City zit bij de EK-finale op de tribune.
Aanvoerder Harry Kane heeft tot dusver bij dit EK vier keer gescoord. Hij trof voor Engeland bij EK's en WK's in totaal tien keer doel. De aanvaller van Tottenham Hotspur staat daarmee inmiddels op gelijke hoogte met oud-international Gary Lineker, die zijn record in de EK-finale aan Kane kan kwijtraken.
Recordreeks
Italië begint met hetzelfde elftal dat aantrad in de halve finales tegen Spanje (gewonnen na strafschoppen). De Italiaanse verdediger Giorgio Chiellini begint met een leeftijd van 36 jaar en 331 dagen als oudste aanvoerder ooit aan een EK-finale.
Italië is bezig met een recordreeks. De 'Azzurri' zijn al 33 wedstrijden op rij ongeslagen. Bij dit EK kwam de ploeg van bondscoach Roberto Mancini nog niet één keer op achterstand.
Opstellingen
Engeland: Pickford; Walker, Stones en Maguire; Trippier, Phillips, Rice en Shaw; Mount, Kane en Sterling.
Italië: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini en Palmieri; Barella, Jorginho en Verratti; Chiesa, Immobile en Insigne.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
55 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
4 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
13 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
14 uur geleden