Engeland maakt weg vrij voor twee races Formule 1 op Silverstone
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering heeft de weg vrijgemaakt voor twee races in de Formule 1 op het circuit van Silverstone. Het Engelse staatssecretariaat voor Sport stelt bepaalde topsporters alsnog vrij van quarantaine als ze het Verenigd Koninkrijk betreden. De races zouden op 2 en 9 augustus moeten plaatsvinden.
De versoepeling van de regels biedt Manchester City mogelijk ook kans om het tweede duel met Real Madrid in de achtste finales van de Champions League in eigen stadion af te werken. De kwartfinales, halve finales en finale van de koningsklasse van het clubvoetbal worden in Lissabon gespeeld. City won het uitduel met Real met 2-1.
Sinds 8 juni moeten alle mensen die Groot-Brittannië binnenkomen veertien dagen in quarantaine. De Formule 1 hoopte op een uitzondering voor Silverstone, maar de Engelse regering nam de koningsklasse aanvankelijk niet op in de lijst van uitzonderingen. Alleen vrachtvervoerders en mensen met een vitaal beroep hoefden niet in zelf-isolatie.
Met de nieuwe maatregel hoeven sporters, filmsterren en grote producenten van films en televisiemaatschappijen ook niet meer in quarantaine als ze in Engeland aankomen.
Meer uit Sport
VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
11 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
12 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
17 uur geleden