Engeland loopt groepswinst in Nations League ondanks 6-0 mis
GLASGOW (ANP) - Sarina Wiegman kan deelname aan de Olympische Spelen vergeten. De Nederlandse bondscoach van Engeland zag haar ploeg een ruime zege boeken bij Schotland (0-6). Nederland bleef Engeland in de strijd om de groepswinst op doelsaldo net voor door België met 4-0 te verslaan.
Voor het reeds uitgeschakelde Schotland was een grote nederlaag niet nadelig. Engeland zou bij de Spelen in Parijs met Schotse speelsters onder de vlag van Groot-Brittannië deel kunnen nemen. Het finaletoernooi van de Nations League gaat nu, in februari, tussen Frankrijk, Spanje, Duitsland en Oranje.
Engeland maakte het verschil op Hampden Park voor rust. Alex Greenwood opende in de 13e minuut met haar hoofd de score. In de laatste zeven minuten van de eerste helft scoorde de ploeg van Wiegman nog drie keer, via Lauren James (twee keer) en Beth Mead. In de beginfase van de tweede helft viel de vijfde treffer, van Francesca Kirby. Vijf doelpunten waren niet genoeg, omdat Oranje kort voor tijd de derde treffer maakte. Lucy Bronze leek Engeland diep in blessuretijd met de 6-0 alsnog te redden. Toen de speelsters in de middencirkel bij elkaar kwamen, hoorden ze dat Nederland in Tilburg voor de 4-0 zorgde.
Wiegman strandde drie jaar terug in Tokio met Nederland in de kwartfinale van de Olympische Spelen, tegen de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
7 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
8 uur geleden