Engeland loopt groepswinst in Nations League ondanks 6-0 mis
GLASGOW (ANP) - Sarina Wiegman kan deelname aan de Olympische Spelen vergeten. De Nederlandse bondscoach van Engeland zag haar ploeg een ruime zege boeken bij Schotland (0-6). Nederland bleef Engeland in de strijd om de groepswinst op doelsaldo net voor door België met 4-0 te verslaan.
Voor het reeds uitgeschakelde Schotland was een grote nederlaag niet nadelig. Engeland zou bij de Spelen in Parijs met Schotse speelsters onder de vlag van Groot-Brittannië deel kunnen nemen. Het finaletoernooi van de Nations League gaat nu, in februari, tussen Frankrijk, Spanje, Duitsland en Oranje.
Engeland maakte het verschil op Hampden Park voor rust. Alex Greenwood opende in de 13e minuut met haar hoofd de score. In de laatste zeven minuten van de eerste helft scoorde de ploeg van Wiegman nog drie keer, via Lauren James (twee keer) en Beth Mead. In de beginfase van de tweede helft viel de vijfde treffer, van Francesca Kirby. Vijf doelpunten waren niet genoeg, omdat Oranje kort voor tijd de derde treffer maakte. Lucy Bronze leek Engeland diep in blessuretijd met de 6-0 alsnog te redden. Toen de speelsters in de middencirkel bij elkaar kwamen, hoorden ze dat Nederland in Tilburg voor de 4-0 zorgde.
Wiegman strandde drie jaar terug in Tokio met Nederland in de kwartfinale van de Olympische Spelen, tegen de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
1 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
2 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
3 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
13 uur geleden