Engeland haalt uit tegen Noord-Macedonië
MANCHESTER (ANP) - Het Engelse voetbalelftal heeft het EK-kwalificatieduel met Noord-Macedonië dik gewonnen. Op Old Trafford eindigde het duel in 7-0. De 21-jarige Bukayo Saka was de grote man bij de Engelsen. Hij scoorde drie keer.
In de 38e minuut zorgde Saka voor de 2-0. In de tweede helft was het in de 47e en 51e minuut opnieuw raak met twee fraaie treffers van de speler van Arsenal. Eerst knalde hij de bal hoog in het doel en daarna ging hij alleen op het doel af en schoot de bal langs Stole Dimitrievski, de doelman van Noord-Macedonië. Het is voor het eerst in zijn loopbaan dat Saka in een interland drie keer scoort. Bondscoach Gareth Southgate haalde hem in 60e minuut naar de kant en dankte hem met een knuffel.
Harry Kane opende in de 29e minuut de score. Marcus Rashford, speler van Manchester United, zorgde op slag van rust in zijn 'eigen' stadion voor de 3-0. Na de wissel van Saka voerde Engeland via Kalvin Phillips de score verder op. Kane maakte er in de 73e minuut via een strafschop 7-0 van en bracht zijn totaal aantal treffers voor Engeland op 58.
Engeland gaat na de zege riant aan de leiding in groep C met 6 punten voorsprong op Oekraïne, dat met 1-0 van Malta won.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff vindt niet dat hij de voorbije transferperiode te veel risico heeft genomen. De technisch directeur van Ajax haalde de voorbije maanden elf nieuwe spelers naar Amsterdam, onder wie een aantal ervaren krachten die transfervrij waren, zoals Julian Brandt (30), Daley Blind (36) en Sofyan Amrabat (30). Ook huurt Ajax de nodige spelers.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Clubs hebben een recordbedrag uitgegeven op de transfermarkt. Dat concludeert wereldvoetbalbond FIFA na het sluiten van de transfermarkt voor veel landen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart blijft ook de komende jaren directeur voetbalzaken van PSV. De Eindhovense club verlengde donderdag het in 2027 aflopende contract van de 57-jarige Amerikaan met drie jaar.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in Argentinië worden komend weekeinde na tien minuten even stilgelegd als eerbetoon aan Lionel Messi. De vedette maakte onlangs bekend dat hij stopt als international. Hij voetbalde altijd met rugnummer 10 voor zijn nationale ploeg.
10 uur geledenOSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.
18 uur geleden