Engeland gastland voor EK-hockey in zomer 2027
BRUSSEL (ANP) - De Europese kampioenschappen hockey voor vrouwen en mannen worden in de zomer van 2027 gespeeld in Engeland. Dat maakt EuroHockey, onderdeel van de Internationale Hockeyfederatie FIH, donderdag bekend. Na de edities van 2023 en 2025 in het Duitse Mönchengladbach is Londen aan de beurt om de toplanden van het Europese hockey te verwelkomen.
De laatste keer dat het EK-hockey in Engeland werd gehouden, was in 2015. EuroHockey zegt zich in de aankondiging te verheugen op weer enorme drukte en een vol Lee Valley Hockey and Tennis Centre, dat voor de gelegenheid wordt omgebouwd tot Big Stadium Hockey voor 15.000 fans. Het sportcentrum staat in het Queen Elizabeth Olympic Park in het noordoosten van Londen en werd al meerdere keren gebruikt voor internationale hockeytoernooien.
Na de gouden Spelen in Parijs van zowel de Nederlandse vrouwen als mannen, staan beide teams van Oranje momenteel op de eerste plaats op de wereldranglijst. De Engelse mannen staan momenteel op plek 3, de vrouwen op plek 7. Aan het toernooi doen acht landen mee.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
7 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
17 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
18 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
18 uur geleden