Engeland gastland voor EK-hockey in zomer 2027
BRUSSEL (ANP) - De Europese kampioenschappen hockey voor vrouwen en mannen worden in de zomer van 2027 gespeeld in Engeland. Dat maakt EuroHockey, onderdeel van de Internationale Hockeyfederatie FIH, donderdag bekend. Na de edities van 2023 en 2025 in het Duitse Mönchengladbach is Londen aan de beurt om de toplanden van het Europese hockey te verwelkomen.
De laatste keer dat het EK-hockey in Engeland werd gehouden, was in 2015. EuroHockey zegt zich in de aankondiging te verheugen op weer enorme drukte en een vol Lee Valley Hockey and Tennis Centre, dat voor de gelegenheid wordt omgebouwd tot Big Stadium Hockey voor 15.000 fans. Het sportcentrum staat in het Queen Elizabeth Olympic Park in het noordoosten van Londen en werd al meerdere keren gebruikt voor internationale hockeytoernooien.
Na de gouden Spelen in Parijs van zowel de Nederlandse vrouwen als mannen, staan beide teams van Oranje momenteel op de eerste plaats op de wereldranglijst. De Engelse mannen staan momenteel op plek 3, de vrouwen op plek 7. Aan het toernooi doen acht landen mee.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
6 minuten geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
9 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
11 uur geleden