Engeland favoriet in halve finale EK tegen populair Denemarken
LONDEN (ANP) - Engeland begint in Londen om 21.00 uur als favoriet aan het duel met Denemarken in de halve finales van het EK. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate geniet thuisvoordeel en heeft in de voorgaande wedstrijden op het toernooi vertrouwen opgedaan.
De Britten bleven ongeslagen in de groepsfase en toonden in de knock-outfase een stijgende vorm met overwinningen tegen Duitsland (2-0) en Oekraïne (4-0).
Denemarken ging door de hartstilstand bij middenvelder Christian Eriksen in de eerste groepswedstrijd mentaal door een diep dal. Het wonderbaarlijke herstel van de oud-Ajacied vervulde de Deense selectie met kracht en inspiratie. De ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand haalde verrassend alsnog de knock-outfase waarin Wales (4-0) en Tsjechië (2-1) eraan moesten geloven.
De Denen hebben door alle gebeurtenissen bij het EK de 'gunfactor', maar op Wembley zal toch vooral de thuisploeg worden toegezongen. Bij het duel zijn circa 60.000 toeschouwers welkom. De tweede halve finale staat onder leiding van het arbitrageteam van de Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie.
De winnaar speelt zondag in de EK-finale tegen Italië, dat Spanje uitschakelde.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
15 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
20 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
21 uur geleden