Engeland en Wiegman naar finale WK na zege op gastland Australië
SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben zich voor het eerst geplaatst voor de finale van het WK. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman was in de halve eindstrijd met 3-1 te sterk voor gastland Australië.
Engeland opende tien minuten voor rust de score via Ella Toone. De Australische sterspeelster Sam Kerr, die voor het eerst dit WK in de basis stond na een kuitblessure, schoot na ruim een uur op fraaie wijze de 1-1 binnen. De Engelse aanvalsters Lauren Hemp en Alessia Russo bezorgden Engeland in de laatste twintig minuten alsnog de zege.
Engeland speelt zondag in de finale tegen Spanje. De Zuid-Europese ploeg won dinsdag de andere halve finale met 2-1 van Zweden. Voor Wiegman wordt het haar vierde finale van een groot toernooi. De 53-jarige coach verloor vier jaar geleden de WK-finale met Oranje van de Verenigde Staten. Ze won met het Nederlands elftal het EK in 2017 en werd vorig jaar met Engeland eveneens Europees kampioen.
Counter
Bij Australië werd Chelsea-spits Kerr in de openingsfase hard aangepakt door de Engelsen. De topscorer aller tijden van Australië werd al na 30 seconden neergelegd door Keira Walsh, waarna Alex Greenwood binnen 10 minuten geel zag na een overtreding op Kerr.
Waar Australië in de eerste helft loerde op de counter, kreeg Engeland de ruimte om het spel te maken. De ploeg van Wiegman stichtte gevaar met enkele dieptepasses, waarbij Georgia Stanway met een knappe volley Mackenzie Arnold aan het werk zette. De Australische keepster was in de 36e minuut kansloos bij de 1-0 van Toone. Op aangeven van Russo schoot ze de bal hard en hoog in de verre hoek.
Aangespoord door het thuispubliek ging Australië na rust op zoek naar de gelijkmaker, maar verder dan enkele kopkansjes kwam de ploeg niet. Engeland nam het initiatief weer over, maar werd in de 63e minuut verrast door Kerr. De spits vertrok van eigen helft en schoot van grote afstand raak. De vreugde was echter van korte duur, omdat Hemp een paar minuten later al de 2-1 binnenschoot. Hemp tekende daarna ook voor de assist bij de 3-1 van Russo.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
9 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
9 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
17 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
18 uur geleden