Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland en Wiegman naar finale WK na zege op gastland Australië

Engeland en Wiegman naar finale WK na zege op gastland Australië

SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben zich voor het eerst geplaatst voor de finale van het WK. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman was in de halve eindstrijd met 3-1 te sterk voor gastland Australië.

Engeland opende tien minuten voor rust de score via Ella Toone. De Australische sterspeelster Sam Kerr, die voor het eerst dit WK in de basis stond na een kuitblessure, schoot na ruim een uur op fraaie wijze de 1-1 binnen. De Engelse aanvalsters Lauren Hemp en Alessia Russo bezorgden Engeland in de laatste twintig minuten alsnog de zege.

Engeland speelt zondag in de finale tegen Spanje. De Zuid-Europese ploeg won dinsdag de andere halve finale met 2-1 van Zweden. Voor Wiegman wordt het haar vierde finale van een groot toernooi. De 53-jarige coach verloor vier jaar geleden de WK-finale met Oranje van de Verenigde Staten. Ze won met het Nederlands elftal het EK in 2017 en werd vorig jaar met Engeland eveneens Europees kampioen.

Counter

Bij Australië werd Chelsea-spits Kerr in de openingsfase hard aangepakt door de Engelsen. De topscorer aller tijden van Australië werd al na 30 seconden neergelegd door Keira Walsh, waarna Alex Greenwood binnen 10 minuten geel zag na een overtreding op Kerr.

Waar Australië in de eerste helft loerde op de counter, kreeg Engeland de ruimte om het spel te maken. De ploeg van Wiegman stichtte gevaar met enkele dieptepasses, waarbij Georgia Stanway met een knappe volley Mackenzie Arnold aan het werk zette. De Australische keepster was in de 36e minuut kansloos bij de 1-0 van Toone. Op aangeven van Russo schoot ze de bal hard en hoog in de verre hoek.

Aangespoord door het thuispubliek ging Australië na rust op zoek naar de gelijkmaker, maar verder dan enkele kopkansjes kwam de ploeg niet. Engeland nam het initiatief weer over, maar werd in de 63e minuut verrast door Kerr. De spits vertrok van eigen helft en schoot van grote afstand raak. De vreugde was echter van korte duur, omdat Hemp een paar minuten later al de 2-1 binnenschoot. Hemp tekende daarna ook voor de assist bij de 3-1 van Russo.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

35 minuten geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

1 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

1 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

2 uur geleden
Oranje tegen Japan en Tunesië op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

2 uur geleden
Openingsduel WK tussen Mexico en Zuid-Afrika in Aztekenstadion

WASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.

2 uur geleden
Nederlands elftal speelt tegen Japan op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

2 uur geleden