Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland en Wiegman naar finale WK na zege op gastland Australië

Engeland en Wiegman naar finale WK na zege op gastland Australië

SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben zich voor het eerst geplaatst voor de finale van het WK. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman was in de halve eindstrijd met 3-1 te sterk voor gastland Australië.

Engeland opende tien minuten voor rust de score via Ella Toone. De Australische sterspeelster Sam Kerr, die voor het eerst dit WK in de basis stond na een kuitblessure, schoot na ruim een uur op fraaie wijze de 1-1 binnen. De Engelse aanvalsters Lauren Hemp en Alessia Russo bezorgden Engeland in de laatste twintig minuten alsnog de zege.

Engeland speelt zondag in de finale tegen Spanje. De Zuid-Europese ploeg won dinsdag de andere halve finale met 2-1 van Zweden. Voor Wiegman wordt het haar vierde finale van een groot toernooi. De 53-jarige coach verloor vier jaar geleden de WK-finale met Oranje van de Verenigde Staten. Ze won met het Nederlands elftal het EK in 2017 en werd vorig jaar met Engeland eveneens Europees kampioen.

Counter

Bij Australië werd Chelsea-spits Kerr in de openingsfase hard aangepakt door de Engelsen. De topscorer aller tijden van Australië werd al na 30 seconden neergelegd door Keira Walsh, waarna Alex Greenwood binnen 10 minuten geel zag na een overtreding op Kerr.

Waar Australië in de eerste helft loerde op de counter, kreeg Engeland de ruimte om het spel te maken. De ploeg van Wiegman stichtte gevaar met enkele dieptepasses, waarbij Georgia Stanway met een knappe volley Mackenzie Arnold aan het werk zette. De Australische keepster was in de 36e minuut kansloos bij de 1-0 van Toone. Op aangeven van Russo schoot ze de bal hard en hoog in de verre hoek.

Aangespoord door het thuispubliek ging Australië na rust op zoek naar de gelijkmaker, maar verder dan enkele kopkansjes kwam de ploeg niet. Engeland nam het initiatief weer over, maar werd in de 63e minuut verrast door Kerr. De spits vertrok van eigen helft en schoot van grote afstand raak. De vreugde was echter van korte duur, omdat Hemp een paar minuten later al de 2-1 binnenschoot. Hemp tekende daarna ook voor de assist bij de 3-1 van Russo.

Meer uit Voetbal

Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

4 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

14 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

14 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

16 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

16 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

16 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

17 uur geleden