Engeland en Verenigde Staten komen niet tot scoren
DOHA (ANP) - Engeland heeft in de groepsfase van het WK voetbal in Qatar niet kunnen winnen van de Verenigde Staten. Na de vliegende start enkele dagen eerder tegen Iran (6-2) kwam de formatie van bondscoach Gareth Southgate nu niet verder dan 0-0. Met de 'clash' tegen Wales nog te gaan houden de Engelsen wel een grote kans zich te kwalificeren voor de volgende ronde.
Eerder op de dag had Iran zich in deze groep hersteld van de eerdere nederlaag door te winnen van Wales, 2-0. Engeland leidt nu met 4 punten, Iran heeft er 1 minder. De Verenigde Staten, die eerder 1-1 speelden tegen Wales, staan op 2 punten, Wales op 1.
De Verenigde Staten waren in het eerste deel zeker niet minder gevaarlijk dan de tegenstander. Met name Christian Pulisic was dicht bij de openingstreffer, maar de speler van Chelsea trof de lat. Ook Weston McKennie kreeg na een voorzet van Timothy Weah een mogelijkheid, maar hij schoot over.
Dreigend
Engeland was vooral in de slotminuten van het eerste deel dreigend. Maar een schot van Bukayo Saka ging over en voormalig Vitesse-speler Mason Mount stuitte op doelman Matt Turner. Daarvoor al zag de Engelse topschutter Harry Kane een schot geblokt door verdediger Walker Zimmerman.
De tweede helft ging grotendeels gelijk op, zonder dat zich veel mogelijkheden voordeden. Een aardig schot van de Engelse invaller Marcus Rashford werd nog gestopt door Turner. Kane kopte in de extra tijd naast, na een voorzet van Luke Shaw.
Voormalig Ajacied Sergiño Dest stond in de basis bij de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden