Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engeland en Verenigde Staten komen niet tot scoren

Engeland en Verenigde Staten komen niet tot scoren

DOHA (ANP) - Engeland heeft in de groepsfase van het WK voetbal in Qatar niet kunnen winnen van de Verenigde Staten. Na de vliegende start enkele dagen eerder tegen Iran (6-2) kwam de formatie van bondscoach Gareth Southgate nu niet verder dan 0-0. Met de 'clash' tegen Wales nog te gaan houden de Engelsen wel een grote kans zich te kwalificeren voor de volgende ronde.

Eerder op de dag had Iran zich in deze groep hersteld van de eerdere nederlaag door te winnen van Wales, 2-0. Engeland leidt nu met 4 punten, Iran heeft er 1 minder. De Verenigde Staten, die eerder 1-1 speelden tegen Wales, staan op 2 punten, Wales op 1.

De Verenigde Staten waren in het eerste deel zeker niet minder gevaarlijk dan de tegenstander. Met name Christian Pulisic was dicht bij de openingstreffer, maar de speler van Chelsea trof de lat. Ook Weston McKennie kreeg na een voorzet van Timothy Weah een mogelijkheid, maar hij schoot over.

Dreigend

Engeland was vooral in de slotminuten van het eerste deel dreigend. Maar een schot van Bukayo Saka ging over en voormalig Vitesse-speler Mason Mount stuitte op doelman Matt Turner. Daarvoor al zag de Engelse topschutter Harry Kane een schot geblokt door verdediger Walker Zimmerman.

De tweede helft ging grotendeels gelijk op, zonder dat zich veel mogelijkheden voordeden. Een aardig schot van de Engelse invaller Marcus Rashford werd nog gestopt door Turner. Kane kopte in de extra tijd naast, na een voorzet van Luke Shaw.

Voormalig Ajacied Sergiño Dest stond in de basis bij de Verenigde Staten.

Meer uit Voetbal

FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

1 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

1 uur geleden
Nederlands elftal onderweg naar de Verenigde Staten voor WK

SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.

2 uur geleden
WK-selectie Iran heeft visa voor Mexico binnen

TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

11 uur geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

14 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

18 uur geleden